Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2694
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wojsko w Wałbrzychu

Piątek, 13 marca 2020, 9:23
Aktualizacja: Niedziela, 15 marca 2020, 8:53
Autor: PAW
Wałbrzych: Wojsko w Wałbrzychu
Fot. archiwum
Budynek po Gimnazjum nr 3 przy ulicy Piotra Skargi trafi w ręce Skarbu Państwa, a następnie Wojska Polskiego. Tak zadecydowali miejscy radni.

Na rzecz Skarbu Państwa przekazało miasto nieruchomość zabudowaną położoną w Wałbrzychu przy ul. Piotra Skargi 47-49. Poza czterokondygnacyjnym budynkiem, Wałbrzych przekazał przylegający do niego teren znajdujący się za budynkiem, a także niezagospodarowane stare ogrody działkowe.
- Znajdzie tu swoje miejsce siedziba Wojsk Obrony Terytorialnej - informuje prezydent Roman Szełemej. - Zabiegaliśmy o to od lat i wreszcie są efekty. Myśleliśmy o innych lokalizacjach, ale ostatecznie wspólnie wybraliśmy ten obiekt.

W tym miejscu ma powstać batalion Wojsk Obrony Terytorialnej, który będzie częścią brygady formowanej we Wrocławiu. Pierwsi żołnierze pojawią się w Wałbrzychu prawdopodobnie w 2021 roku. Docelowo będzie ich dość dużo, bo mowa o około 700 żołnierzach WOT-u i blisko 50 żołnierzach zawodowych.
- Od 4 lat jestem zaangażowany w tworzenie i formatowanie WOT-ów - informuje płk Artur Barański, dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - W przyszłym roku będziemy przygotowywać obiekt, by mógł spełniać nasze oczekiwania, a do połowy 2022 roku przeprowadzimy szkolenia.

Jak zapewnia prezydent Szełemej, obecność wojska w Wałbrzychu może przynieść wiele pozytywnych skutków - wojsko nie dość, że ma pełnić funkcję stabilizacyjną, to ma służyć pomocą mieszkańcom i w sytuacjach zagrożenia, czy sytuacjach kryzysowych, obecność kilkuset mundurowych z pewnością zwiększy poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

23
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
13
28%
Złości
8
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group