Czytających: 5305

Lahti: Wojskowe medale

Wtorek, 17 sierpnia 2010, 14:58
Aktualizacja: Środa, 18 sierpnia 2010, 10:14
Na Wojskowych Mistrzostwach Świata w zapasach, które to zawody odbyły się w fińskim Lahti, reprezentanci Polski wywalczyli aż 10 medali. Wśród medalistów są wałbrzyszanie.

W kategorii 74 kg walczył Julian Kwit. Nasz zapaśnik pokonał Białorusina Palenskiego, Azera Mammadova oraz Syryjczyka Alnakdaliego. W finale Kwit musiał uznać wyższość Irańczyka Rashidana, z którym przegrał po zaciętej walce 1-3 (2-0, 0-1, 0-3).

Inny wałbrzyszanin Tomasz Świerk zaprezentował się jeszcze lepiej, bowiem udało mu się zdobyć w Lahti złoty medal. Świerk kolejno pobił Ukraińca Demiankova, Fina Kaasinena, Litwina Venskaitisa i w finale Koreańczyka Kima 3-1 (3-0, 0-1, 1-0).

Agnieszka Wieszczek, która przez wiele lat broniła barw Herosa Czarny Bór, wprawdzie wywalczyła brązowy medal, ale ze swojego występu nie może być do końca zadowolona, bowiem w jej kategorii wagowej 72 kg wystartowały tylko cztery zapaśniczki. Wieszczek najpierw pokonała Białorusinkę Khilko, a później uległa Amerykance Smith i Chince Yang.

Wreszcie Monika Michalik, wychowanka Szczytu Boguszów, wywalczyła w Lahti srebrny krążek. Michalik pokonała Niemkę Stuber i w finale uległa Chince Xu 0-3 (0-3, 0-1).