Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 2330
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: WOŚP 2011 i kolejny rekord

Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 13:07
Aktualizacja: 13:09
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: WOŚP 2011 i kolejny rekord
Fot. użyczone
Po raz kolejny w Boguszowie – Gorcach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała pełną parą. Było mnóstwo dobrej muzyki i wspaniałe niespodzianki. Największą z nich sprawili nam wyjątkowo hojni w tym roku ofiarodawcy – czyli wszyscy mieszkańcy Boguszowa – Gorc, Czarnego Boru, Witkowa i Jabłowa.

Boguszowskie Centrum Kultury od godzin porannych pełne było aktywnych wolontariuszy i wielkoorkiestrowego zgiełku. Kawiarenka WOŚP oferowała pyszne ciasto, a Koło Wędkarzy zapraszało do środka zapachem grochówki, której można było spróbować za wrzut do puszki. Nie zabrakło również atrakcji muzycznych. Na scenie pojawiły się zespoły Padma, DUX i Central Park. Można było podziwiać także popisy taneczne w wykonaniu grupy Kingi Hyrsz.

Podczas imprezy w Gorcach pozytywnie zaskoczył Piotr Boruta, który pomimo tego, że utknął w pociągu w Mietkowie, nie poddał się i dotarł do Boguszowa-Gorc dzięki życzliwości i przychylności Głuszyckiego Centrum Kultury. Przez cały finał dzielnie wspierał organizatorów Tomasz Czeleń oraz zespół SEKRET w składzie Gabriela Soboń i Sebastian Juszczak. SEKRET przygrywał nie tylko w przerwach między licytacjami, ale też zabrał najmłodszych w podróż do krainy dziecięcej piosenki.

Nieoceniana była pomoc Marii Burzyńskiej z OSIRU, która bardzo aktywnie prowadziła licytacje w bibliotece w Gorcach oraz Sławomira Miki, który zachęcał do kupowania wośpowych gadżetów w Boguszowie. Najwyższą kwotę udało się uzyskać za dwa złote serduszka, które wylicytowali Maria i Bogdan Prusakowie. Jedno z brylantami za kwotę niebagatelną 3.600 złotych i drugie z grawerką za sumę 850 złotych. Bardzo dobrze licytowały się koszulki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kubki wielkoorkiestrowe, a także wyjątkowo atrakcyjny pobyt w hotelu Sandra SPA w Karpaczu, który wylicytowała radna Marta Mendel.

Tradycyjnie już Finał WOŚP uświetnił pokaz sztucznych ogni w wykonaniu firmy BAMAR i taniec ognia przygotowany przez grupę GORGONA.

Mieszkańcy miasta wspólnie pokazali na co ich stać i zebrali kwotę 25.000 złotych. Znowu został więc pobity rekord, za co organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim bez wyjątku ofiarodawcom, każdemu wolontariuszowi i opiekunowi, Zespołowi Szkół Samorządowych, Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury oraz komisji rozliczającej datki na rzecz WOŚP.

Specjalne podziękowania należą się także władzom miasta - Przewodniczącej Rady Miejskiej Jolancie Woźniak, Sekretarz Miasta Irenie Dzilińskiej oraz członkom Rady Miejskiej, którzy aktywnie brali udział w licytacjach oraz szczodrze wsparli akcję Boguszów – Gorce z WOŚP.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group