Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1478
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WOŚP 2011 i kolejny rekord

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 13:07
Aktualizacja: 13:09
Autor: red
Fot. użyczone
Po raz kolejny w Boguszowie – Gorcach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała pełną parą. Było mnóstwo dobrej muzyki i wspaniałe niespodzianki. Największą z nich sprawili nam wyjątkowo hojni w tym roku ofiarodawcy – czyli wszyscy mieszkańcy Boguszowa – Gorc, Czarnego Boru, Witkowa i Jabłowa.

Boguszowskie Centrum Kultury od godzin porannych pełne było aktywnych wolontariuszy i wielkoorkiestrowego zgiełku. Kawiarenka WOŚP oferowała pyszne ciasto, a Koło Wędkarzy zapraszało do środka zapachem grochówki, której można było spróbować za wrzut do puszki. Nie zabrakło również atrakcji muzycznych. Na scenie pojawiły się zespoły Padma, DUX i Central Park. Można było podziwiać także popisy taneczne w wykonaniu grupy Kingi Hyrsz.

Podczas imprezy w Gorcach pozytywnie zaskoczył Piotr Boruta, który pomimo tego, że utknął w pociągu w Mietkowie, nie poddał się i dotarł do Boguszowa-Gorc dzięki życzliwości i przychylności Głuszyckiego Centrum Kultury. Przez cały finał dzielnie wspierał organizatorów Tomasz Czeleń oraz zespół SEKRET w składzie Gabriela Soboń i Sebastian Juszczak. SEKRET przygrywał nie tylko w przerwach między licytacjami, ale też zabrał najmłodszych w podróż do krainy dziecięcej piosenki.

Nieoceniana była pomoc Marii Burzyńskiej z OSIRU, która bardzo aktywnie prowadziła licytacje w bibliotece w Gorcach oraz Sławomira Miki, który zachęcał do kupowania wośpowych gadżetów w Boguszowie. Najwyższą kwotę udało się uzyskać za dwa złote serduszka, które wylicytowali Maria i Bogdan Prusakowie. Jedno z brylantami za kwotę niebagatelną 3.600 złotych i drugie z grawerką za sumę 850 złotych. Bardzo dobrze licytowały się koszulki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kubki wielkoorkiestrowe, a także wyjątkowo atrakcyjny pobyt w hotelu Sandra SPA w Karpaczu, który wylicytowała radna Marta Mendel.

Tradycyjnie już Finał WOŚP uświetnił pokaz sztucznych ogni w wykonaniu firmy BAMAR i taniec ognia przygotowany przez grupę GORGONA.

Mieszkańcy miasta wspólnie pokazali na co ich stać i zebrali kwotę 25.000 złotych. Znowu został więc pobity rekord, za co organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim bez wyjątku ofiarodawcom, każdemu wolontariuszowi i opiekunowi, Zespołowi Szkół Samorządowych, Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury oraz komisji rozliczającej datki na rzecz WOŚP.

Specjalne podziękowania należą się także władzom miasta - Przewodniczącej Rady Miejskiej Jolancie Woźniak, Sekretarz Miasta Irenie Dzilińskiej oraz członkom Rady Miejskiej, którzy aktywnie brali udział w licytacjach oraz szczodrze wsparli akcję Boguszów – Gorce z WOŚP.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ste 10-01-2011 15:28
Takiego syfu w Boguszowie to ja jeszcze nigdy nie widziałem. Rada miejska widać pokazuje swoje oblicze już zaczynają wszystko robić w gorcach. A w Boguszowie to była istna parodia. Wszystko robione tylko po to żeby było. Szkoda w ogóle było prądu marnować na taką popeline. ŻENADA!!! Tak "organizatorzy" o ile tak można wa nazwać - to była ŻENADA!!! Dla czego w Boguszowie nie stawił się nikt z rady miasta no dla czego? Gdzie była super bburmistrz? no gdzie ci wszyscy możnowładcy? w gorcach?
~000 10-01-2011 15:36
Jak w ogóle macie czelność chwalić się tą imprezą? Przecież większej porażki świat nie widział. Co to w ogóle za podziękowania? Ktoś tu chyba się bardzo podlizuje...
~ja 10-01-2011 21:15
Film z Galerii: http://www.youtube.com/watch?v=-hPFnkVKPT4
~trzeźwy 11-01-2011 9:20
"Tego dnia pieniądze były jednak ważne. Mają pomóc w leczeniu dzieci, które cierpią na schorzenia urologiczne i nefrologiczne." Tym dzieciom leczenie - teoretycznie - gwarantuje konstytucja RP. Wyrok śmierci lub skazanie na ciężką niepełnosprawność otrzymały tylko dlatego, że urodziły się w Polsce a nie innym normalnym europejskim kraju... Cel akcji WOŚP jest OK ale jej forma gloryfikuje nieudolność władz tego kraju... Wszyscy w dobrych humorach w amoku zadowolenia wrzucają grosik.. łącznie z tymi, którzy są odpowiedzialni za stan finansów tego kraju (premier, prezydent, członkowie rządu, posłowie, senatorowie)... A naród bawi się w orkiestrę, której geneza leży na zawinionym przez w/w ludzi nieszczęściu innych... Te serduszka, ta marketingowa oprawa plastyczna akcji nie powinna mieć koloru czerwonego czy niebieskiego... tylko żałobno-czarny... Wiem, że nie rozumiecie... tańczcie więc nadal na Titanicu... Fajna akcja naród się cieszy... , że żyje w nienormalnym kraju.. rządzonym przez hochsztaplerów... za 1 złotówkę wrzuconą do puszki jest zabawa jest fajnie... Następnie ktoś sprywatyzuje szpital łącznie z urządzeniami zakupionymi przez WOŚP i kilku cwaniaczków dostanie coś za darmo... a naród tańczy i się cieszy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group