Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4711
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wpadka fałszywego policjanta

Poniedziałek, 10 października 2022, 9:25
Aktualizacja: 12:17
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Wpadka fałszywego policjanta
Fot. KMP Wałbrzych
Działania przeprowadzone przez policjantów pionu kryminalnego, do walki z przestępczością gospodarczą oraz dochodzeniowo–śledczego wałbrzyskiej komendy doprowadziły do zatrzymania w miniony czwartek na gorącym uczynku przestępstwa 39–letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego. Mężczyzna działając metodą „na policjanta” przyjechał odebrać od pokrzywdzonej wałbrzyszanki 40 tysięcy złotych.

Do próby wyłudzenia 40 tysięcy złotych doszło w centrum Wałbrzycha 6 października w godzinach popołudniowych. Wtedy to do 69-latki zadzwonił telefon. Osoba po drugiej stronie słuchawki przekazała seniorce, że istnieje zagrożenie wynikające z próby dopuszczenie się oszustwa na jej osobie. Aby być chronioną kobieta miała wziąć kredyt gotówkowy w kwocie 40 tysięcy złotych i pieniądze przekazać "funkcjonariuszowi", który przyjedzie po ich odbiór.

Prawdziwi wałbrzyscy policjanci, bezpośrednio po uzyskaniu informacji o możliwym oszustwie na mieszkance naszego miasta, zastawili zasadzkę. Już po kilkudziesięciu minutach w okolicy jednego z banków wpadł w nią 39-latek z powiatu wrocławskiego, który był tzw. odbierakiem. Podczas przeszukania okazało się, że mężczyzna dodatkowo posiadał przy sobie narkotyki w postaci metamfetaminy.

Policjanci już postawili podejrzanemu zarzut oszustwa w warunkach powrotu do przestępstwa. 39-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Sąd, po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez mundurowych materiałem dowodowym, zadecydował o tymczasowym areszcie dla mężczyzny na najbliższe trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Twoja reakcja na artykuł?

7
47%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
2
13%
Złości
3
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group