Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5443
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wraca Półmaraton

Piątek, 27 sierpnia 2021, 9:31
Autor: JAZ
Wałbrzych: Wraca Półmaraton
Fot. JAZ
Już w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia, centrum Wałbrzycha gościć będzie blisko 2 tysięcy uczestników XXI Toyota Półmaratonu, który w tegorocznym wydaniu jest szczególny. Dlaczego? Odbywa się po rocznej przerwie związanej z obostrzeniami pandemicznymi i akcentuje obchodzony w Wałbrzychu Rok Kobiet.
- To duża ulga, że udało nam się przygotować bieg w tym roku. Jest to o tyle ujmujące, że wciąż odbywa się w czasie mocno zależnym od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Do samego końca nie byliśmy pewni tego czy uda nam się ten bieg przeprowadzić. Teraz jednak już wiemy, że 21. edycja Toyota Półmaratonu w Wałbrzychu wystartuje już w niedzielę. Bardzo ważnym dla nas jest też fakt, że pomimo wszelkich perturbacji, główny sponsor z nami zostaje, co pozwala zachować nam ciągłość imprezy – mówi prezydent Roman Szełemej.
- Podpisaliśmy kolejną umowę sponsorską, tym razem na kolejne 3 lata. Toyota wspiera takie inicjatywy na całym świecie. Globalnie zakład wspiera też Igrzyska Paraolimpijskie i sport osób niepełnosprawnych, dlatego cieszymy się, że w tym roku przywrócono również punktowaną kategorię - dla biegaczy niepełnosprawnych. Oczywiście będziemy też nagradzać naszych pracowników, którzy w swojej grupie rywalizować będą w dodatkowej klasyfikacji biegu - mówią przedstawiciele Toyoty.

Obecnie na starcie powinniśmy zobaczyć około 2 tysięcy biegaczy. Jest to wynik lepszy niż się spodziewali organizatorzy, ale jest to też o połowę mniejsza liczba uczestników w porównaniu do lat przed pandemią. Tegoroczna edycja biegu to również nie tylko start na dwóch dystansach, ale także nowe klasyfikacje biegowe z Biegiem dla Kobiet na czele.

Start biegu zaplanowano na 29 sierpnia o godzinie 11.00, jednak już od godziny 9.00 rano w Śródmieściu i najbliższej okolicy nastąpią duże utrudnienia w komunikacji drogowej. Nagrodą główną będzie tradycyjnie już samochód Toyota (AYGO), której silnik i skrzynię biegów składa się w Wałbrzychu. Auto losowane będzie wśród wszystkich uczestników.

Twoja reakcja na artykuł?

17
85%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group