Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1576
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wratislavia Cantans w Szczawnie–Zdroju

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Środa, 29 sierpnia 2012, 7:22
Aktualizacja: 7:27
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Po kilku latach przerwy do Teatru Zdrojowego powraca Międzynarodowy Festiwal „Wratislavia Cantans”.

„Osiem pór roku” taki tytuł nosi koncert w wykonaniu wybitnego skrzypka Christiana Danowicza, któremu towarzyszyć będzie Wrocławska Orkiestra Kameralna „Leopoldinum”. Program tego koncertu zawierać będzie dwie kompozycje, których nie trzeba nawet specjalnie reklamować: „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego i „Cztery Pory Roku” Astora Piazzolli. Kompozycje wykonane będą w kolejności zaproponowanej przez wirtuoza skrzypiec - Gidona Kremera – to znaczy naprzemiennie (Vivaldi/ Piazzolla/ Vivaldi/ Piazzolla….).
Koncertmistrz zespołu – Christian Danowicz – to rodowity Argentyńczyk. Melomani poznali już jego umiejętności w programach z muzyką południowo-amerykańską (ojciec Christiana grał w orkiestrze Astora Piazzolli). Jest laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. T. Wrońskiego w Warszawie (2009), na którym został też wyróżniony nagrodą specjalną dla najciekawszej indywidualności artystycznej konkursu oraz dla najlepszego studenta UMFC w Warszawie. W 2010 wygrał I nagrodę na konkursie muzyki kameralnej w Duxbury Music Festival (USA, Massachusetts). Od stycznia 2010 roku Christian Danowicz jest koncertmistrzem LEOPOLDINUM. W ramach mistrzowskich kursów muzycznych miał okazje współpracować z takimi mistrzami wiolinistyki jak R. Ricci, K. Wegrzyn, E. Friedman, I. Gitlis, T. Tomaszewski, I Frolov, E. Zienkowski, M. Jaszwili i T. Papavrami. Jest pomysłodawcą i organizatorem festiwalu muzycznego „Musique au Leman” w Thonon we Francji, gdzie corocznie odbywają się koncerty muzyki symfonicznej i kameralnej.
Christian Danowicz gra na skrzypcach „Raffaele ed Antonio Gagliano“ (Neapol 1847, wykonanych prawdopodobnie przez Gaetana Sgarabotta), pochodzących z fundacji „Maggini” w Szwajcarii.

„Leopoldinum” to zespół składający się ze znakomitych muzyków, który zdobył szerokie uznanie słuchaczy i krytyki, występując w takich salach jak: Philharmonie i Schauspielhaus w Berlinie, Tivolis Koncertsal w Kopenhadze, Teatro Victoria Eugenia w San Sebastian oraz na festiwalach: Arcana, Gottfried Von Einem Tage, St. Gallen i Brücken w Austrii, Flanders Festival i europalia w Belgii, Muziekfestival West-Brabant w Holandii, Bodensee-Festival czy Weilburger Schlosskonzerte w Niemczech, Echternach w Luxemburgu, du Perigord Noir we Francji, Estoril w Portugalii, oraz festiwalach w Polsce m.in. Warszawska Jesień, Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, Wratislavia Cantans, czy Musica Polonica i Electronica Nova.

Koncert odbędzie się 2 września (niedziela) o godz. 19:00. Bezpłatne wejściówki można odbierać w biurze Teatru Zdrojowego

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group