Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5211
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wręczyli klucze do mieszkań

Czwartek, 26 maja 2022, 13:25
Autor: PAW
Wałbrzych: Wręczyli klucze do mieszkań
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Dziś prezydent Roman Szełemej wraz z przedstawicielami MZB wręczyli klucze do ośmiu nowych mieszkań komunalnych zlokalizowanych w gruntownie wyremontowanym budynku przy ul. Piłsudskiego 84.

Modernizacja budynku wykonana została w ramach zadania inwestycyjnego "Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Piłsudskiego 84 w Wałbrzychu poprzez termomodernizacje i remont". Wartość umowna wykonanych prac to 1.8 mln zł. Dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego wyniosło 238 tys. zł.

- Szczególny charakter tej wyremontowanej kamienicy polega na tym, że jest to pierwsza kamienica z windą w dzielnicy Nowe Miasto, która to dzielnica nie posiada wind. Niektóre budynki są nawet pięciokondygnacyjne bez wind.

Remonty poszczególnych kamienic mają doprowadzić do zmiany standardów mieszkaniowych w tzw. starych dzielnicach, do których Nowe Miasto się zalicza.

- Chcemy uniknąć sytuacji, żeby w starych dzielnicach były pustostany i dążymy do ożywienia tych dzielnic - kontynuuje prezydent. - Program rewitalizacji kamienic realizujemy w kilku dzielnicach, ale najbardziej widoczne jest to na Nowym Mieście.

Prezydent wspomina o wybudowanych kamienicach przed kilkoma laty na ulicy Staszica, gdzie powstało kilkadziesiąt nowych mieszkań. Wkrótce 35 nowych mieszkań zostanie oddanych do użytku przy ulicy Kubeckiego. Budynek przy Piłsudskiego 84 został zmodernizowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, ze wspólną kotłownią i ogrzewaniem na gaz, z czego miasto jednak będzie rezygnować na rzecz montowania w nowych budynkach pomp powietrznych. Obiekt przy Piłsudskiego 84 będzie zarządzany przez MZB Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

20
48%
Cieszy
8
19%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
7%
Złości
9
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group