Czytających: 9162

Wałbrzych/Kraj: Wrócili po przerwie

Wtorek, 27 kwietnia 2021, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, odbył się Puchar Wielkopolski w Karate Shinkyokushin w Turku. W turnieju udział wzięło 370 zawodników z 25 klubów Polski z 10 województw.

Na Turnieju tym nie zabrakło i przedstawicieli Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI" trenujących zarówno w Wałbrzychu jak i w Boguszowie-Gorcach. W sumie z obu sekcji do Turku pojechało 18 zawodników.

Wszyscy wystartowali w konkurencji Kumite. Najwięcej walk tym razem stoczyła 10-letnia Laura Kuźniarz, która ostatecznie stanęła na 2. miejscu podium. Bardzo dobrze spisały się również trzy najmłodsze zawodniczki klubu stając na 3 miejscu podium. Livia Stachura oraz debiutująca na macie Lea Białoń uplasowały się na 3. miejscu w kategorii dziewczynek 7-8 lat (-25kg), a Milena Gałuszkiewicz na 3. miejscu w kategorii dziewczynek 7-8 lat (+25kg). Bardzo dobrze powalczyła również 14-letnia Julia Obuchowska, która zajęła 3. miejsce w swojej kategorii wagowej. Julia zrezygnowała z walki półfinałowej z powodu doznanej kontuzji, a była szansa na wyższy stopień na podium.

W konkurencji Kata wystartowało 10 zawodników i zdobyli w sumie 3 medale. Bardzo dobrze spisała się Milena Gałuszkiewicz zajmując 2. miejsce na podium. Na 3. miejscu w swoich kategoriach stanęli debiutujący zawodnicy: Amelia Płonka oraz Kacper Piekarz. Na wyróżnienie zasługują tu również Ada Wołk-Łaniewska i Igor Marciniak, którzy pomimo dobrych i wygranych walk, nie doszli do strefy medalowej, odpadając tuż przed wejściem do najlepszych czwórek.

Tym razem na turniej pojechało 7 zawodników, którzy na tatami stanęli po raz pierwszy w życiu, tym bardziej 8 zdobytych medali bardzo cieszy trenerów. W roli sędziów wystąpił dotychczasowy zawodnik 18-letni Dominik Obuchowski, który z racji wieku w turniejach dla dzieci już udziału brać nie może oraz Sensei Tomasz Obuchowski.