Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 3492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wrócili za kraty

Czwartek, 10 marca 2011, 12:27
Aktualizacja: 12:28
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Wrócili za kraty
Fot. red
Policjanci z Boguszowa–Gorc zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież z włamaniem do pomieszczeń pracowniczych kopalni porfiru.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 31,32 i 33 lat. Mężczyźni podejrzewani byli o włamanie do pomieszczeń pracowniczych na terenie kopalni porfiru w Boguszowie-Gorcach i kradzież 20 litrów oleju silnikowego, dwóch grzejników elektrycznych i dwóch spawarek. Straty wyceniono na 1800 zł.

W czasie przesłuchania, 33-latek przyznał ponadto, że w okresie od 3 do 7 marca 2011 roku usiłował ukraść pięć samochodów i sprzedać je na złom. Gdy nie udało mu się uruchomić samochodu, ze środka zabierał akumulatory, panele radiowe i różne drobiazgi. Jak oświadczył, nigdy nie planował kradzieży.

Co ciekawe jeden ze sprawców opuścił Zakład Karny 1 marca 2011 roku, drugi korzysta z przerwy w odbywaniu kary ze względu na swój ślub, a trzeci może „się pochwalić” kilkoma wyrokami z przeszłości.

Wobec całej trójki Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group