Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wspaniałe regionalne produkty w Galerii Victoria

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 17 grudnia 2011, 14:32
Aktualizacja: 14:33
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś i jutro pierwszy poziom rotundy w Galerii Victoria zmieni się w miasteczko pełne kramów, a na nich – „różne różności”, które mogą wzbogacić nasz świąteczny stół. Po raz drugi odbywa się bowiem Jarmark Produktów Regionalnych.

Jarmarki Produktów Regionalnych powstały z myślą o osobach, które poszukują smacznej, tradycyjnej, pozbawionej chemii i konserwantów żywności. Oferta skierowana jest do tych, którzy cenią smak i walory zdrowotne produktów oraz chcą spróbować czegoś innego niż produkty oferowane przez zwykłe sklepy spożywcze. Każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie jest szereg regionalnych produktów z różnych regionów Polski.

Warte Państwa uwagi są na pewno: wędliny i kiełbasy z Podlasia i Podkarpacia, sery korycińskie z Podlasia, ryby wędzone, oscypki z Bacówki na Wojciżnie, pieczywo na zakwasie, pajdy ze smalcem, miody naturalne, piwo regionalne Browar Koreb, przyprawy naturalne, rękodzieło ludowe.

Produkty oferowane na jarmarkach bazują na przepisach przodków, są „swojskie” i smaczne, a ich specyfika wiąże się przede wszystkim z rodzajem stosowanych składników oraz z tradycją ich przyrządzania. Wytwarzanie regionalnych przysmaków daje możliwość zarobku rolnikom i przyczynia się do rozwoju obszarów wiejskich. Wspomaga także działania zmierzające do zachowania dziedzictwa kulturowego wsi. Handel regionalnymi specjałami potrwa cały dzień.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group