Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 4965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wspólnie przeciw likwidacji sądu pracy

Poniedziałek, 29 marca 2021, 12:38
Aktualizacja: 13:01
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: Wspólnie przeciw likwidacji sądu pracy
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Dziś samorządowcy z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego wspólnie zaprotestowali przeciwko zamiarowi likwidacji Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu.

- Ta informacja zaskoczyła chyba wszystkich. Decyzja o likwidacji wydziału pracy w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu to kolejna próba podejmowania decyzji za naszymi plecami, bez porozumienia z władzami Wałbrzycha, powiatu wałbrzyskiego i gmin ościennych - mówi prezydent Roman Szełemej. - Likwidacja sądu pracy oznacza, że setki spraw będą rozpatrywane albo w sądzie w Ząbkowicach lub w Świdnicy. Te sprawy dotyczą ludzi, którzy stracili pracę, są często niepełnosprawni i potrzebują pomocy.

Prezydent Szełemej uważa, że pokrzywdzonych zostanie przez taką decyzję kilka tysięcy osób i decyzja Ministerstwa Sprawiedliwości jest niezrozumiała i krzywdząca dla naszego regionu.
- Poinformowałem wszystkich o tych zamiarach - posłów, Ministra Michała Dworczyka i twierdzą, że nie wiedzą nic o takim zamiarze - kontynuuje prezydent Szełemej. - Protestujemy i mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się ten proces i pomysł powstrzymać.
Wspólnie z mieszkańcami powiatu tworzymy społeczność niemal 200-tysięczną i nagle ktoś wymyśla takie rzeczy, a tylko za zeszły rok to ponad 200 spraw.

Starosta Krzysztof Kwiatkowski również przyłącza się do tego apelu.
- To działania polityczne, które nie mają żadnego argumentu. To kolejna próba osłabienia Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego - twierdzi starosta. - Mieszkańcy powiatu nie są skomunikowani z Ząbkowicami, więc jak mają sobie radzić w takich sytuacjach? Karygodne jest to, że samorządowcy nie wiedzą nic o podejmowaniu takich decyzji i pomija się nasze zdanie.

Roman Głód, burmistrz Głuszycy powiedział:
- Nie rozumiem tej decyzji, skoro podjęto wstecz decyzję o wybudowaniu gmachu dla m.in. Sądu Pracy, a teraz wydział ten się likwiduje, to po co była ta inwestycja? - zastanawia się burmistrz.

Wójt gminy Walim Adam Hausman zaapelował do rządzących o rezygnację z tej decyzji, bo uderzy to w najbardziej potrzebujących.
- Wydział Pracy jest najbardziej potrzebny zwykłym mieszkańcom. Tu toczą się ich życiowe sprawy i apeluję, by wziąć nasze uwagi pod rozwagę - mówi wójt.

Twoja reakcja na artykuł?

6
27%
Cieszy
5
23%
Hahaha
3
14%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
6
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group