Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5252
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Współpraca z Mercedesem kwitnie

Środa, 20 lipca 2022, 10:29
Aktualizacja: 13:11
Autor: red
REGION: Współpraca z Mercedesem kwitnie
Fot. WSSE "Invest Park"
Kolejny kamień milowy we współpracy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST–PARK" z Mercedes–Benz Manufacturing Poland.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” podpisała umowę z wykonawcą bocznicy kolejowej dla fabryki Mercedes-Benz w Jaworze. To największa tego typu inwestycja w historii spółki i jedno z najbardziej strategicznych przedsięwzięć związanych z infrastrukturą kolejową w tej części Polski. Całość inwestycji opiewa na kwotę przeszło 45 mln zł.

Do podpisania umowy doszło w poniedziałek (19 lipca) w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W postępowaniu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ZUE S.A, posiadająca w swoim portfolio znaczące inwestycje związane z infrastrukturą kolejową i drogową.

- To największa jednostkowa inwestycja w historii pod względem jej wartości - mówi Prezes WSSE Piotr Wojtyczka. - Za nami wiele znaczących przedsięwzięć - w tym m.in budowa nowoczesnych centrów biznesu i hal przemysłowo-magazynowych, natomiast budowa bocznicy kolejowej w Jaworze to bez wątpienia epokowe wydarzenie dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej cieszące tym bardziej, że zbiega się z 25-leciem naszej działalności - dodaje Wojtyczka.

Realizacja zadania to koszt 45,9 mln złotych. - W ramach inwestycji powstanie nowoczesna bocznica kolejowa przystosowana do rozładunku intermodalnego, wyposażona w dwa tory - każdy o długości 1100 m. WSSE jest inwestorem zastępczym całej inwestycji dla koncernu Mercedesa, zatem będzie to dla Spółki dochodowe przedsięwzięcie. Potwierdza to również dobre relacje oraz zaufanie tak poważnego kontrahenta jakim jest niemiecki potentat motoryzacyjny. Warto wspomnieć, że budowa bocznicy przyczyni się do zmniejszenia ruchu kołowego w regionie. Jest to tym bardziej istotne, że zakład cały czas zwiększa swoją produktywność - zauważa wiceprezes WSSE Paweł Kurtasz.

Roboty budowlane powinny rozpocząć się już we wrześniu. Z kolei zakończenie budowy planowane jest na październik 2023 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
4
31%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group