Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1509
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Współpraca z WSSE układa się źle

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 23 grudnia 2012, 17:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 grudnia 2012, 12:29
Autor: PAW
Fot. PAW
Takich słów podczas ostatniej sesji Rady Miasta Wałbrzycha użył prezydent Roman Szełemej. Jego zdaniem, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna nie robi nic, by się rozwijać.

Prezydent podczas sesji poruszył kilka bardzo istotnych kwestii. Jedną z nich było funkcjonowanie WSSE.
- Rozmawiałem z wicepremierem Januszem Piechocińskim na temat wałbrzyskiej strefy – mówi Szełemej. – Powiadomiłem wicepremiera o złym, według mnie, zarządzaniu strefą i złej współpracy z Gminą Wałbrzych. Mam wobec WSSE krytyczną ocenę, bowiem nie widzę nowych inwestorów, a my jako gmina mamy naprawdę ograniczone możliwości wpływania na to, co w strefie się dzieje.

Według prezydenta Szełemeja, ta sytuacja jest niepokojąca i sprawy nie idą w dobrym kierunku. Roman Szełemej podkreślił, że bardzo mocno liczy na to, że wicepremier Piechociński przyjrzy się tej sprawie i podejmie działania.

Prezydent mówił również o toczących się rozmowach w sprawie remontu drogi nr 35. Poruszył również kwestię obligacji, które Gmina Wałbrzych wyemitowała.
- Jesteśmy jedną z wielu gmin, które zdecydowały się na taki krok – mówi Szełemej. – Spełniliśmy określone wymogi i kryteria finansowe, a to świadczy o tym, że jesteśmy wiarygodnym partnerem i mamy pełną przejrzystość finansową dotyczącą zarządzania miastem.

Oczywiście nie mogło również podczas sesji zabraknąć tematu odzyskania przez Wałbrzych praw grodzkich. Stanie się to już za kilka dni.
- Nasze kompetencje zostaną poszerzone, ale też przybędzie nam obowiązków – mówi prezydent. – Wydział komunikacji będzie funkcjonował w siedzibie Starostwa Powiatowego, wydział geodezji znajdzie swoje miejsce przy ulicy Matejki, a wydział architektury i budownictwa przy ulicy Kopernika. PUP przez 3-4 miesiące będzie realizował nasze zadania w obecnej siedzibie. Później prawdopodobnie powstanie nasz grodzki urząd pracy.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group