Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3918
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wybudują elektrownię

Poniedziałek, 20 lutego 2023, 11:40
Aktualizacja: 13:43
Autor: red
REGION: Wybudują elektrownię
Fot. Grzegorz Macko/facebook
Budowa Elektrowni Szczytowo–Pompowej w Młotach coraz bliżej!

Bystrzycę Kłodzką odwiedziła Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska w obecności m.in. ministra Michała Dworczyka, parlamentarzystów i samorządowców.

- Rozmawialiśmy o olbrzymiej inwestycji, która szykowana jest na południu województwa, czyli Elektrownia Szczytowo-Pompowej w Młotach. Jest to bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia nie tylko regionu i rozwoju gminy, ale przede wszystkim ze względu na to, że w wydatny sposób przyczyni się do polepszenia bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju m.in. poprzez fakt, że taka elektrownia będzie olbrzymim magazynem energii i stabilizatorem systemu elektroenergetycznego - mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

Plany budowy tej elektrowni istnieją od kilkudziesięciu lat, w czasach PRL wykonano część prac, jednak później zostały one przerwane. Obecnie administracja rządowa i państwowe spółki energetyczne realizują proces pozyskiwania różnego rodzaju zgód m.in. środowiskowych, po to, aby wznowić przerwaną wiele lat temu budowę elektrowni.

Twoja reakcja na artykuł?

26
67%
Cieszy
4
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
8%
Smuci
2
5%
Złości
4
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group