Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3311
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Gmina Walim: Wybudują kładkę na Jeziorze Bystrzyckim

Środa, 17 stycznia 2018, 11:37
Aktualizacja: 13:40
Autor: red
REGION, Gmina Walim: Wybudują kładkę na Jeziorze Bystrzyckim
Fot. UG Walim
Ważny moment dla Gminy Walim nastąpił 17 stycznia. Wójt gminy Adam Hausman podpisał umowę na rozbiórkę i budowę kładki dla pieszych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Realizacji zadania podejmie się firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa.

Przypomnijmy, że inwestycja zaplanowana jest w ramach projektu pn. “Zwiększenie udostępniania zasobów przyrodniczych oraz rozwój nowych form edukacji ekologicznej dzięki rozbudowie Turystycznego Centrum Edukacji Ekologicznej “Choina” i poprawie organizacji ruchu turystycznego w Gminie Walim”.

17 stycznia w sali narad Urzędu Gminy Walim odbyło się spotkanie wójta Adama Hausmana i przedstawicieli Strabagu, podczas którego podpisano umowę na wykonawstwo ww. zadania.

– Na co dzień mamy do czynienia z ogromnymi wyzwaniami inwestycyjnymi, ale bardzo cieszymy się z tej mniejszej, ale jakże istotnej również dla nas inwestycji. Wiemy, że to ważne zadanie dla Państwa i równie ważne dla nas, zwłaszcza, że będzie to przedsięwzięcie realizowane na rzadko spotykanej konstrukcji wstęgowej – mówi Mirosław Kostyrko, dyrektor oddziału Strabag we Wrocławiu.

Kładka powstanie zamiast mostu wiszącego, który będzie musiał zostać poddany rozbiórce.

– Most nie może być dopuszczony do użytkowania na stałe, gdyż jego stan techniczny i funkcje użyteczności, nie pozwalają na to. Cieszymy się, że po wielu latach, w końcu doczekamy się kładki z prawdziwego zdarzenia, takiej która w żaden sposób nie będzie stwarzać zagrożenia dla turystów i osób odwiedzających Jezioro Bystrzyckie oraz będzie dostępna przez cały rok. Ponadto znacznie poprawi się estetyka – dodaje Adam Hausman.

Wykonawcę wyłonił przetarg. Najkorzystniejszą ofertę złożyła właśnie firma Strabag Sp. z o.o., która zadanie wyceniła na sumę 5 milionów 607 tysięcy 572,95 zł.

Termin realizacji zadania to 31.10.2018 r.

Okres gwarancji wynosi 72 miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group