Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3429
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Dziećmorowice: Wybudują przedszkole w Dziećmorowicach

Sobota, 3 grudnia 2022, 9:51
Autor: red
REGION, Dziećmorowice: Wybudują przedszkole w Dziećmorowicach
Fot. wizualizacja
W dniu 1 grudnia 2022 r. w Urzędzie Gminy w Walimiu podpisana została umowa na budowę przedszkola samorządowego wraz z elementami infrastruktury technicznej i zagospodarowaniem terenu.

Przedszkole usytuowane będzie w Dziećmorowicach przy ulicy Bystrzyckiej.

Projekt zakłada, że budynek będzie miał formę dwukondygnacyjnego prostopadłościanu krytego dachem dwuspadowym o nachyleniu 40 stopni.

W budynku będą mieściły się 3 sale zajęć, każda przewidziana dla maksymalnie 25 dzieci, przy salach zaprojektowano zaplecza sanitarne. Program użytkowy uzupełniają pomieszczenia biurowe i socjalne dla pracowników. W obiekcie przewidziano kuchnię cateringową połączoną ze stołówką. Komunikacja rozwiązana jest poprzez dwukondygnacyjny hol z poczekalnią i szatniami (pomieszczenie wielofunkcyjne).

Budowany obiekt będzie posiadał czytelny układ funkcjonalny składający się ze strefy wejściowej, ogólnodostępnej, zlokalizowanej w centrum budynku, sale dla dzieci zlokalizowane są w południowych narożnikach budynku, podobnie sala wielofunkcyjna - stołówka. Pomieszczenia kuchni cateringowej, pomieszczenia biurowe, pokój socjalny, pomieszczenia techniczne i WC dla opiekunów dzieci zlokalizowano w północnej części budynku.

Budynek wyposażony będzie w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W toaletach zamocowane zostaną uchwyty dla osób z niepełnosprawnością oraz zamontowana winda schodowa.

Zastosowane zostaną również nowoczesne technologie w instalacjach sanitarnych. Centralne ogrzewanie zasilane będzie źródłem w postaci pompy ciepła, zamontowany zostanie zbiornik do magazynowania wody deszczowej, która po odpowiednim procesie oczyszczania używana będzie do spłukiwania toalet. Ponadto przewidziana jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła oraz klimatyzacja.

Przy obiekcie powstanie 13 miejsc parkingowych, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnością.

Wykonane zostaną także prace na posesji, część obecnego drzewostanu pozostanie, a część zostanie dosadzona, powstanie też ogródek jordanowski.

Koszt wykonania całego projektu planowana jest w wysokości 8 889 210,00 zł a termin realizacji ustalono na 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Wykonawcą inwestycji jest AD-BUD Adrian Pawłowski, 58-308 Dziećmorowice, ul. Henryka Sienkiewicza 12

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group