Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3624
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Wybudują żłobek

Piątek, 7 maja 2021, 7:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Wybudują żłobek
Fot. użyczone
Umowę na budowę żłobka w Czarnym Borze podpisana.

- W Gminie Czarny Bór powstanie kolejny ciekawy architektonicznie obiekt, który będzie służył mieszkańcom gminy i nie tylko. Jestem przekonany, że powstanie żłobka i stworzenie miejsca opieki dla 55 maluchów przyczyni się do szybszego powrotu kobiet po urodzeniu dziecka na rynek pracy. To również pozwoli na zapewnienie gminnej kompleksowej edukacji - od żłobka poprzez przedszkole po szkołę podstawową. Inwestycja nie byłaby możliwa do zrealizowania, gdyby nie ogromne wsparcie z rządowych środków. Z tego miejsca dziękuję Ministrowi Michał Dworczyk oraz Wicemarszałkowi Grzegorz Macko – mówił podczas podpisania umowy z wykonawcą Adam Górecki, wójt gminy.

- Determinacja i konsekwencja włodarza gminy we współpracy z pracownikami Urzędu Gminy w pozyskaniu środków, a następnie podpisanie umowy na realizację inwestycji przynosi wymierne efekty. Oto dziś, żłobek w gminie Czarny Bór staje się realnym przedsięwzięciem. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie służył nie tylko mieszkańcom gminy, ale także sąsiednich samorządów – mówił Grzegorz Macko.

Budowa żłobka gminnego pochłonie blisko 5,3 mln zł. Udało się na ten cel pozyskać dofinansowanie z dwóch źródeł:
- dotacja z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z Programu „Maluch+” w kwocie 1,815 mln zł
- środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 2,5 mln zł

Pozostała kwota blisko 1 mln zł pochodzić będzie z budżetu gminy Czarny Bór.

Wykonawcą inwestycji jest firma Usługi Remontowo-Budowlane Robert Chwalana z/s w Bolkowie.

W oficjalnym podpisaniu umowy na budowę żłobka uczestniczyli przedstawiciele gminy oraz kierownicy instytucji: Marzena Łatka – Przewodnicząca Rady Gminy, Wiesława Wilk – Radna Gminy, Przewodnicząca Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, Anna Dziewit – dyrektor Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Katarzyna Bernaś - dyrektor Biblioteki+ Centrum Kultury oraz Bolesław Kalisz - Sołtys Czarnego Boru.

Spotkanie było także okazją do wręczenia promesy z rąk Wicemarszałka Macko dla Gminy Czarny Bór na dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Jaczkowie. Wartość dofinansowania wyniesie ponad 74.000,00 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group