Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5013
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Rybnica Leśna: Wygodniej do Andrzejówki

Sobota, 30 października 2021, 9:44
Autor: red
REGION, Rybnica Leśna: Wygodniej do Andrzejówki
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Za nami konferencja w sprawie przebudowy odcinka drogi powiatowej nr 3362D w Rybnicy Leśnej, na które Powiat Wałbrzyski w ramach Polskiego Ładu otrzymał dofinansowanie w kwocie 2 milionów 565 tys. zł.

Warto wspomnieć, że wartość kosztorysowa robót to ponad 2 miliony 700 tys. zł, zatem dofinansowanie tej inwestycji sięga aż 95%.

Kompleksowej przebudowy wymaga niewielki odcinek drogi, tj. 1,3 km, ale o dużym znaczeniu strategicznym dla turystyki regionu. W ramach zadania przewiduje się remont całej nawierzchni. Należy wymienić wszystkie elementy odwodnienia drogi, poszerzyć nawierzchnię oraz utwardzić pobocze. Starosta Krzysztof Kwiatkowski wspomniał, że o remont drogi zabiegano od wielu lat. Starania te rozpoczął Andrzej Lipiński – teraźniejszy burmistrz Gminy Mieroszów, który był również obecny na spotkaniu.

- Ta przebudowa będzie służyć mieszkańcom i turystom przez kolejnych kilkanaście lat i mam nadzieję, że już w 2022 roku będziemy jeździć do Andrzejówki, którą odwiedzają turyści z całej Polski, po nowej drodze, bez przeszkód i niespodzianek – mówi Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

44
71%
Cieszy
8
13%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
5
8%
Złości
3
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group