Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6323
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wyrok na księdza

Wtorek, 23 marca 2021, 8:38
Aktualizacja: 8:39
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Wyrok na księdza
Fot. red
Ksiądz Leszek S. z parafii w Boguszowie–Gorcach został skazany na 15 lat więzienia. Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał księdza za czyny pedofilskie wobec czterech pokrzywdzonych oraz przywłaszczenie kwoty 335 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności.

"Wyrokiem objęto cztery czyny pedofilskie, a także przywłaszczenie pieniędzy w kwocie 335 tysięcy złotych" - podaje TVN24. "Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę do zatrzymania i aresztowania księdza S. Duchowny usłyszał zarzuty obcowania płciowego z małoletnimi i wykorzystywania do tego stosunku zależności".

Dawid Skowroński z Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu tak skomentował wyrok dla TVN24: "W dzisiejszym wyroku sąd wymierzył karę łączną 15 lat pozbawienia wolności oskarżonemu. Taki był mój wniosek. Mnie osobiście ten wyrok satysfakcjonuje, natomiast kwestia tego, czy prokuratura złoży wniosek o uzasadnienie wyroku, zostanie podjęta po przedyskutowaniu i analizie z moim bezpośrednim przełożonym".

Jak przypomina portal, doniesienie do prokuratury przeciwko księdzu złożyła diecezja świdnicka. W grudniu 2019 r. władze kościelne poinformowały, że przeciwko duchownemu toczy się postępowanie kanoniczne. Ks. dr Daniel Marcinkiewicz, rzecznik świdnickiej kurii, oświadczył wówczas, że "duchowny został odsunięty od posługi duszpasterskiej, a pokrzywdzonych wsparto pomocą specjalistyczną".

Źródło: TVN24

Twoja reakcja na artykuł?

23
64%
Cieszy
4
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
11%
Smuci
1
3%
Złości
4
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group