Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2351
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wyróżnieni policjanci

Sobota, 20 lipca 2019, 6:43
Aktualizacja: 16:15
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Wyróżnieni policjanci
Fot. Policja Dolnośląska
Na pl. Wolności we Wrocławiu odbyły się dolnośląskie obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, w których udział wzięli m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Elżbieta Witek oraz Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

W stolicy Dolnego Śląska ze stoiskiem promującym Wałbrzych oraz region wałbrzyski byli także policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Z rąk Komendanta Głównego Policji odznaczenia oraz awanse odebrało pięcioro naszych funkcjonariuszy.

W czasie uroczystości zarówno na dorosłych jak i dzieci czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez poszczególne jednostki z całego Dolnego Śląska. Na naszym stoisku można było znaleźć ulotki promujące uroki ziemi wałbrzyskiej oraz te prewencyjne - dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Oczywiście nie zabrakło także innych tematów profilaktycznych i prewencyjnych. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu rozmawiali z seniorami na temat metod działania rożnego rodzaju oszustów i ostrzegali jak nie stać się ich ofiarą.

W związku z obchodami 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, na wyższe stopnie awansowało 1936 dolnośląskich funkcjonariuszy. 208 dolnośląskich funkcjonariuszy i pracowników Policji zostało odznaczonych medalami za Długoletnią Służbę i Odznakami Zasłużony Policjant. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył srebrnym medalem Za Długoletnią Służbę m.in. dwóch naszych funkcjonariuszy: komisarza Daniela Garwola oraz aspiranta sztabowego Krzysztofa Kozubala. Natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał Brązową Odznakę Zasłużony Policjant wałbrzyskiemu funkcjonariuszowi aspirantowi sztabowemu Pawłowi Piksie. Odznaczenia państwowe i resortowe wręczali Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Elżbieta Witek oraz Komendant Główny Policji - gen. insp. Jarosław Szymczyk. Awanse do korpusu oficerów starszych - na podinspektorów Policji - otrzymali również nadkom. Damian Janik oraz nadkom. Sylwestra Wawrzyniak.

Twoja reakcja na artykuł?

10
37%
Cieszy
2
7%
Hahaha
3
11%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
10
37%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group