Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1836
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyścig o Złotą Spinkę rozstrzygnięty

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 17 sierpnia 2012, 9:28
Aktualizacja: Sobota, 18 sierpnia 2012, 15:23
Autor: red.
Fot. PAW
W czwartek na terenie Podzamcza odbyło się XX kryterium uliczne „O Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha” podzielone na trzy kategorie: juniorki młodsze, juniorzy młodsi i kobiety open.

Każda z grup miała do pokonania trasę 18 lub 36 km zależnie od swojej kategorii.

Wyścig zorganizowany został przez Ludowy Kolarski Klub Sportowy „Górnik Wałbrzych” i podzielony na cztery etapy, które trwać będą do soboty kolejno w okolicach Głuszycy i Świebodzic.

Start poprzedził koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych", który umilił czas oczekiwania publiczności oraz uczestnikom wyścigu.
- Startujemy w kategorii „junior młodszy” - mówią kolarze z klubu BDC Kolejarz Jura- Częstochowa.- Dla nas to sprawdzian przed rajdami górskimi i bardzo ważny wyścig.

- Jesteśmy z UKS Koźminianka. Starujemy o 20.00 w kategorii „kobiety open”- mówią uczestniczki rajdu.- Ja jeżdżę dziewiąty sezon - mówi Łucja. - A ja czwarty- dodaje Kasia.

W rajdzie wzięło udział wielu kolarzy z całej Polski. Znane kluby rowerowe miały okazję sprawdzić się w tym ważnym wyścigu. A przy tym była to kolejna okoliczność sprzyjająca promocji naszego miasta.

Paulina Brzeźna-Bentkowska (Atom Boxmet Dzierżoniów) została zwyciężczynią jubileuszowej XX Złotej Spinki Miasta Wałbrzycha. W tym wyścigu rywalizowały 44 zawodniczki. Kolejne lokaty na podium zajęły: Łucja Pietrzak (Koźminianka Koźminek) i Czeszka Tereza Trepna (All Training Praga).

W kategorii juniorów młodszych fantastyczną dyspozycją zaimponował Paweł Przewięda (LKKS Górnik/ZS Stare Bogaczowice), który wyprzedził na mecie Kamila Turka (UKS Twoja Merida Imielin). Trzeci był Karol Wolny (KKS Gostyń).

W rywalizacji juniorek młodszych wygrała mistrzyni kraju Nikol Płosaj (Jedyna Limaro Kórnik) przed Dorotą Przęzak (Atom Boxmet Dzierżoniów) i Natalią Radzicka (Jedynka Limaro). Wałbrzyszanka - Karolina Wolska – ukończyła wyścig na 5. miejscu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group