Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4770
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czarny Bór: Wysoka lokata

Wtorek, 18 czerwca 2024, 14:46
Aktualizacja: 14:47
Autor: PAW
Czarny Bór: Wysoka lokata
Fot. Gmina Czarny Bór
Wysoka lokata Gminy Czarny Bór w systemie szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży na Dolnym Śląsku.

17 czerwca 2024 r. we Wrocławiu odbyła się Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego, której organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Podczas oficjalnej uroczystości włodarze gmin, które wspierają młodzieżowe kluby sportowe otrzymali symboliczne podziękowania, a do przedstawicieli klubów trafiły czeki z dofinansowaniem na działalność.

Czarnoborski samorząd reprezentował wójt Adam Górecki. Gmina Czarny Bór zajęła wysokie 5. miejsce w Rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego na Dolnym Śląsku za 2023 rok. Natomiast UKN Melafir Czarny Bór uplasował się na 6. pozycji wśród dolnośląskich klubów sportowych. W imieniu Uczniowskiego Klubu Sportowego Melafir Czarny Bór czek opiewający na kwotę 9.600,00 zł. odebrała Urszula Filip - Prezes Klubu.

Środki przekazane przez Samorząd Województwa mogą być wydatkowane m.in. na zakup sprzętu sportowego, zgrupowania zawodników lub na inne cele, w tym szkoleniowe. Dofinansowanie dla poszczególnych klubów wyliczane są według algorytmu, w którym bierze się pod uwagę m.in. osiągnięcia podopiecznych na zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. W sumie 86 klubów sportowych na Dolnym Śląsku otrzymało wsparcie finansowe.

W oficjalnej uroczystości wzięli udział przedstawiciele Województwa Dolnośląskiego: Wojciech Bochnak – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego i Magdalena Piasecka - Radna Województwa, Przewodnicząca Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
67%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group