Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3358
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa kanarków i ptaków egzotycznych

Poniedziałek, 5 listopada 2012, 7:27
Aktualizacja: 8:12
Autor: Michalina
Wałbrzych: Wystawa kanarków i ptaków egzotycznych
Fot. Michalina
W niedzielę, w godzinach 9– 15, w Ośrodku Społeczno– Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbyła się wystawa kanarków i ptaków egzotycznych. Wystawę zorganizował wałbrzyski oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych dzięki uprzejmości kierownika OSK. Wystawa przyciągnęła pasjonatów ornitologii, zainteresowanych zakupem ptaków oraz wiele innych osób podziwiających różnorodność gatunków.

Dzień wcześniej, w sobotę, wystawa była otwarta tylko dla członków jury, które wybierało najładniejsze okazy oraz przyznawało nagrody i kotyliony. Podczas wystawy wręczono dyplomy i okolicznościowe puchary hodowcom, których ptaki zyskały uznanie ekspertów. W niedzielę natomiast wystawę mógł zwiedzić każdy. Można było zobaczyć, które ptaki wygrały, poznać wiele gatunków i porównywać je ze sobą. Hodowcy także udzielali rad amatorom. Poza gatunkami biorącymi udział w konkursie były też kanarki i inne ptaki na sprzedaż.

-Kupno prosto od hodowcy to dobra decyzja, okaz jest sprawdzony, zdrowy, a cena zdecydowanie niższa niż w sklepach- mówił prezes Związku Hodowców Kanarków w Wałbrzychu.

Wałbrzyski oddział Związku Hodowców Kanarków, który wystawę przygotował, zrzesza trzydziestu hodowców z terenu byłego województwa wałbrzyskiego. Działa już od wielu lat, a od prawie czterdziestu organizuje tego typu wystawy, jednak tegoroczna wystawa jest pierwszą organizowaną w OSK. –Chcemy pokazać ludziom jakie można mieć hobby- tłumaczył dalej prezes- Niestety zainteresowanie młodzieży tą działalnością jest małe, nad czym ubolewamy.

Wystawę zwiedziło dużo ludzi, zainteresowanie było spore. Widać było też mocne zaangażowanie hodowców.

–Wielu z nas zamieniłoby żonę na dobrego ptaszka- żartował prezes związku.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group