Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2497
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa kanarków w OSK Podzamcze

Niedziela, 12 stycznia 2014, 15:55
Aktualizacja: 20:31
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wystawa kanarków w OSK Podzamcze
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Ośrodku Społeczno–Kulturalnym przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu odbyła się pierwsza i jedyna w Polsce, specjalistyczna wystawa kanarków rasy Gloster. W wystawie udział wzięli najlepsi polscy hodowcy tej rasy.

Gloster to miniaturowa rasa kanarka kształtnego, powstała w wyniku krzyżowania różnych ras kanarków. Nazwa rasy pochodzi od nazwy miasta Gloucestershire, gdzie na początku XX wieku ptaki te po raz pierwszy wzięły udział w wystawie. Występują w dwóch odmianach – z tak zwaną koronką na głowie i gładkogłowe. Ptaki tej rasy mogą mieć różnorodne ubarwienie piór, jednak bez pigmentu czerwonego. Co ciekawe ptaki ciemno ubarwione mają jasne koronki, a ptaki jasne mają koronki ciemne, co wpływa na atrakcyjność ich wyglądu.

Na wystawę do Wałbrzycha przyjechało ponad 20 hodowców z całej Polski. Zaprezentowano 220 kanarków w 64 klasach. Najlepsi hodowcy wraz ze swoimi podopiecznymi otrzymali dyplomy i puchary. Organizatorem wystawy był wałbrzyski oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Jak zapewniają Organizatorzy wystawa Glosterów stanie się imprezą cykliczną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group