Czwartek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3080
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa „Magic City @ Stara Kopalnia”

Poniedziałek, 18 maja 2015, 6:30
Aktualizacja: 6:54
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Wystawa „Magic City @ Stara Kopalnia”
Fot. www.starakopalnia.pl
14 maja w klubie muzycznym „Montownia” Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Davida Bethune, amerykańskiego artysty–grafika z Miami.

Konferencja stanowiła zapowiedź wystawy prac artysty, która zostanie otwarta 4 września 2015 roku, stając się tym samym inauguracyjną, europejską ekspozycją dorobku Davida Bethune. Podczas swojego pierwszego europejskiego show artysta zaprezentuje 60 prac na płótnie, charakteryzujących się intensywną głębią i kolorem. Wszystkie wykonano w unikatowej technice fotograficznej wielokrotnej ekspozycji.

David Bethune jest amerykańskim artystą urodzonym w Austin w Teksasie w 1968 roku. Pierwsze fotografie wykonał w wieku 14 lat w szkole średniej podczas lekcji fotografii reporterskiej, tej sztuce poświęcił się kompletnie po 2001 roku. Prace Davida Bethune były prezentowane podczas indywidualnych i zbiorowych wystaw. Publikowano je także w ARTnews Magazine. Styl artysty łączy fotografię ulicy, architektury, dzieł sztuki oraz przejawów komercjalizmu. Powstają w ten sposób obrazy, które zachęcają do nowego spojrzenia na sztukę, reakcji na nią oraz jej otoczenie. David mieszka w południowej Florydzie, która stanowi tematykę jego najnowszej książki – „Wynwood: Sztuka uliczna Miami.”

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group