Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 2179
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa prac Kazimierza Starościaka

Piątek, 12 grudnia 2014, 6:25
Aktualizacja: Niedziela, 14 grudnia 2014, 16:47
Autor: opr. Polka
Wałbrzych: Wystawa prac Kazimierza Starościaka
Fot. Polka
10 grudnia w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA odbył się wernisaż prac wałbrzyskiego malarza Kazimierza Starościaka. Obrazy pochodzą z prywatnych zbiorów rodziny i kolekcjonerów. W ramach tego wydarzenia powstał katalog upamiętniający twórczość wybitnego artysty.

Kazimierz Starościak ur. 4 marca 1932 roku w Hłomczy koło Sanoka. Uzyskał dyplom w pracowni prof. Edwarda Kokoszki w warszawskiej ASP. Uprawiał malarstwo, rysunek i grafikę. Przez wiele lat był pedagogiem i opiekunem amatorskiego ruchu plastycznego w Wałbrzychu.

Organizował liczne plenery plastyków nieprofesjonalnych jak i był przedstawicielem Związku Polskich Artystów Plastyków w Wałbrzychu. Jego twórczość była wielokrotnie nagradzana m.in. otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki (1977), liczne wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach plastycznych. Był doceniany za swój całokształt przez władze miasta Wałbrzycha oraz zdobył nagrody w kilku edycjach Ogólnopolskiego Turnieju o Złotą Lampkę Górniczą.

Kazimierz Starościak zmarł w Wałbrzychu 28 marca 2013 r. w Walbrzychu. Był niezwykle uzdolnionym artystą malarzem, zainspirowany źródłową kulturą kresową, którą przeniósł do regionu wałbrzyskiego. Wśród wałbrzyszan był znany i lubiany dzięki swojej długoletniej działalności ruchu akademickiego.

Wystawę można obejrzeć do 15 stycznia 2015 r.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group