Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3870
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wyższe mandaty

Piątek, 26 listopada 2021, 11:32
Aktualizacja: 12:14
Autor: red
Wałbrzych: Wyższe mandaty
Fot. red
W związku ze zmianą cen biletów, z dniem 1 grudnia 2021 r. zmianie ulegają również stawki z tytułu opłat dodatkowych za jazdę bez biletu – tzw. "mandatów".

Wartość opłat dodatkowych, czyli tzw. „mandatów” ustalona jest na zasadzie krotności wartości biletu jednorazowego - czasowego 60-minutowego normalnego.

1. Wysokość opłaty dodatkowej ustala się, biorąc za podstawę cenę biletu jednorazowego - czasowego 60-minutowego normalnego, o której mowa w § 3 ust. 1 uchwały, w następujący sposób:

1) jako 50-krotność tej ceny - za przejazd bez odpowiedniego dokumentu przewozu,

2) jako 25-krotność tej ceny - za przejazd bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu,

3) jako 20-krotność tej ceny - za niezapłacenie należności za zabrane ze sobą do środka przewozu rzeczy lub zwierzęta, albo naruszenie przepisów o ich przewozie,

4) jako 50-krotność tej ceny - za spowodowanie, bez uzasadnionej przyczyny, zatrzymania lub zmiany trasy środka transportu zbiorowego.

2. W przypadku natychmiastowego uiszczenia opłaty dodatkowej, wysokość jej obniża się o 50%. Przez natychmiastowe uiszczenie opłaty dodatkowej rozumie się jej uiszczenie najpóźniej pierwszego dnia roboczego następującego po dniu wystawienia wezwania do zapłaty.

3. W przypadku uiszczenia opłaty dodatkowej w okresie od drugiego dnia roboczego do siódmego dnia roboczego po wystawieniu wezwania do zapłaty, wysokość opłaty dodatkowej obniża się o 30%.

4. W skład opłat dodatkowych, ustalonych zgodnie z zasadami określonymi w ust. 1 pkt. 1, pkt. 2, pkt. 3 wchodzi należność za przewóz.

5. Pasażer, który w trakcie jazdy pojazdem zbiorowego transportu publicznego nie posiadał ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do przejazdów ulgowych lub bezpłatnych i przedstawił dokumenty poświadczające uprawnienie do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego nie później niż w terminie 7 dni od dnia przewozu, zobowiązany jest do uiszczenia opłaty manipulacyjnej. Opłatę manipulacyjną ustala się w wysokości 7% opłaty ustalonej w sposób określony w ust. 1 pkt 1.”

Twoja reakcja na artykuł?

6
18%
Cieszy
4
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
6%
Smuci
5
15%
Złości
16
48%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group