Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3588
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zagórze Śląskie: X Bieg Rycerski na Zamek Grodno

Wtorek, 25 kwietnia 2017, 17:51
Autor: PAW
Zagórze Śląskie: X Bieg Rycerski na Zamek Grodno
Fot. użyczone
III etap XIV Biegowego Turnieju Rycerskiego Szlakiem Zamków Piastowskich.

10 rocznik biegu w Zagórzu Śląskim odbył się przy zmiennych warunkach atmosferycznych. Na starcie stanęło 91 zawodników, którzy mieli do pokonania trudną, górską trasę. Po starcie zawodnicy zdobywali szczyt góry Chojna, przebiegali nieczynne torowisko kolejowe dobiegające do miejscowości Lubachów. Dalej trasa wiodła do podstawy zapory wodnej, gdzie na zawodników czekała słynna ściana płaczu. Piekielne podejście zboczem zapory wodnej dało się wszystkim biegaczom we znaki. Kolejnym odcinkiem trasy był bieg przez korony zapory wodnej oraz 1,5 km odcinek trasy krajobrazowej nad Jeziorem Bystrzyckim. Po zameldowaniu się na ośrodku wypoczynkowym Maria Antonina nastąpił finałowy podbieg na zamek Grodno, gdzie na dziedzińcu
honorowym znajdowała się meta. Zawodnikom przygotowano bogaty pakiet startowy, w ramach którego były okolicznościowe medale, zwiedzanie Zamku, wspólne ognisko z bufetem oraz wiele nagród, wśród których były statuetki rycerzy, miniatury Zamku Grodno oraz nagrody do losowania.

Impreza została zorganizowana przez Wałbrzyski Klub Biegacza Podzamcze, Zamek Książ przy współpracy z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Wyniki:

Open Mężczyzn:
1. Holly Piotr 0:31:55
2. Kubiak Robert 0:32:33
3. Wojsław Bartłomiej 0:32:54

OPEN Kobiet
1. Janik Paulina 0:31:56
2. Jurczyk Kinga 0:32:47
3. Hoja Joanna 0:34:24

Partnerami i sponsorami imprezy : Powiat Wałbrzych, Gmina Wałbrzych, MARCCO Marek i Ireneusz Babiarz, Hotel Maria Antonina Dorota Barańska, Pałac Jugowice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group