Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3111
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XI Dolnośląski Festiwal Zupy

Wiadomości: Jedlina Zdrój
Poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 16:30
Aktualizacja: 23:00
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Jedlinie–Zdroju odbył się kolejny, XI Dolnośląski Festiwal Zupy, który został uznany przez Dolnośląską Organizację Turystyczną za Największe Turystyczne Wydarzenie Regionu. W konkursie na najsmaczniejszą zupę udział wzięli zawodnicy z różnych regionów Polski. Organizatorem imprezy było Centrum Kultury w Jedlinie – Zdroju.

Tegoroczna edycja Festiwalu rozgrywała się w czterech lokalizacjach na terenie Jedliny-Zdrój: w Parku Północym, gdzie serwowana była między innymi „Zupa Samorządowa”, Parku Południowym, Placu Zdrojowym, na którym podawano „Zupę Zdrojową” i „Zupę Charlotty” i na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego, gdzie królowała „Zupa Pałacowa”. W konkursie udział wzięły restauracje, pensjonaty, zajazdy, gospodarstwa agroturystyczne jak również indywidualni pasjonaci gotowania. Zwycięzcy mogli liczyć na atrakcyjne nagrody. W Jury oceniającym zupy znaleźli się profesjonalni kucharze.

Oprócz zmagań konkursowych i degustacji różnych rodzajów zup licznie przybyli goście mogli liczyć na dodatkowe atrakcje, takie jak występy zespołów folklorystycznych, stoiska z ozdobami, biżuterią, obrazami, rękodziełem artystycznym, porcelaną, ceramiką, zabawkami, miodami i serami. Dla najmłodszych zorganizowano specjalny plac zabaw z karuzelą, zjeżdżalnią i kulami wodnymi, było też malowanie twarzy.

Wyniki XI Festiwalu Zupy

Kategoria profesjonalni:
1.Karczma Zagłoba (Świdnica) - Barszcz czerwony przetarty gotowany na gęsinie z uszkami nadziewanymi kaczką
2. Czarodziejska Chata (Jedlina-Zdrój) - Zupa grochowa
3. Klub A'Propos (Wałbrzych) - Zupa krem z bobu z chrustem z boczku i prażonym słonecznikiem

Amatorzy:
1. Krystyna, Marta i Dorota Jedziniak (Jedlina-Zdrój ) - Zupa serowa z szaszłykiem Shreka (zielonym naleśnikiem z nadzieniem serowym)
2. Kamila Hrabia, Sonia Raczek, (Jedlina Zdrój ) -Zupa pomidorowa
3. Grażyna i Barbara Dobrowolskie (Jedlina Zdrój) - Zupa gyrosowa

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group