Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4519
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: XV Dolnośląski Festiwal Zupy

Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 7:44
Aktualizacja: Wtorek, 27 czerwca 2017, 8:47
Autor: Robert Bajek
REGION, Jedlina-Zdrój: XV Dolnośląski Festiwal Zupy
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Parku Północnym w Jedlinie–Zdroju odbyło się turystyczno–kulturalno–kulinarne wydarzenie, gromadzące corocznie gastronomików i kucharzy z różnych regionów naszego kraju – Dolnośląski Festiwal Zupy.

Tradycyjnie w ramach Festiwalu odbył się konkurs kulinarny na najlepszą zupę. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: "osoba fizyczna" i "wystawca instytucjonalny". Do udziału w konkursie zgłosiło się 14 wystawców indywidualnych i 16 wystawców instytucjonalnych. Wśród nagród oprócz złotych, srebrnych i brązowych waz znalazły się również wycieczki zagraniczne, sprzęt AGD i vouchery na reklamę.

W kategorii wystawców instytucjonalnych III miejsce zdobył ośrodek Geovita Jugowice za zupę krem, miejsce II "Pod Papugami" za "Zupę z Łaźni" a miejsce I Restauracja Polskie Smaki za zupę gulaszową. Natomiast w kategorii osób fizycznych III miejsce zajęła Katarzyna Biziewska-Stanik za pekińską zupę ostro-kwaśną "Podróż do Chin", miejsc II Arkadiusz Stanik za kolorową zupę-gyros "Wspomnienie greckich wakacji" a miejsce I Beata Laskowska za zupę grzybową "Nasza Borowa".

Oprócz zmagań konkursowych i degustacji różnego rodzaju zup podczas Festiwalu nie zabrakło występów artystycznych, gier, zabaw i animacji dla dzieci, prowadzonych przez klaunów Klarę i Patryka. Były stoiska z miodami, serami, przyprawami, zabawkami, ozdobami i rękodziełem artystycznym. W ramach imprezy przeprowadzono też zbiórkę środków na leczenie i rehabilitację Sebastiana Tkacza.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group