Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: XVII Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim

Poniedziałek, 12 września 2011, 18:11
Aktualizacja: Wtorek, 13 września 2011, 7:04
Autor: PAW
REGION: XVII Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim
Fot. użyczone
Grupa Regionalna GOPR Wałbrzysko–Kłodzka po raz XVII zorganizowała Ogólnopolskie Zawodów w Ratownictwie Górskim. Bazą tegorocznych zawodów był Hotel Karłów w Karłowie. Tutaj znajdował się start i meta, noclegi, wyżywienie.

Tradycyjnie zawody te zorganizowane były w rejonie Gór Stołowych na Szczelińcu koło Karłowa. Zawody polegały na pokonaniu przez trzy osobowy zespół ratowników trasy biegu terenowego o długości ok. 9 km, na której umieszczono elementy techniczne alpinistyczne i taternickie stosowane w ratownictwie górskim. Konkurencje techniczne umieszczone są na Szczelińcu Wielkim.

Drużyny klasyfikowane były w następujących kategoriach: w klasyfikacji drużyn reprezentacji służb ratownictwa górskiego startowały reprezentacje Grup Regionalnych GOPR: Grupa Wałbrzysko-Kłodzka, Beskidzka, Podhalańska, Jurajska, Krynicka i Bieszczadzka. Startowały również 2 reprezentacje Bergwachtu –Niemcy (Bereitschaft Bad Schandau i Zittauer). W tej kategorii I miejsce zajęła drużyna z Grupy Podhalańskiej GOPR w składzie: Żebracki Jacek, Zachwieja Szymon, Stolarczyk Piotr. II miejsce wywalczyła drużyna z Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej w składzie: Dąbrowski Arkady, Drzygała Krzysztof, Szymański Renat. III miejsce przypadło w udziale drużynie Grupy Jurajskiej w składzie: Marcin Feliks, Tomasz Motyl, Pilarczyk Robert.

Klasyfikacja drużyn służb spoza ratownictwa górskiego. Startowały reprezentacje Państwowej Straży Pożarnej (Łódź, Wrocław, Gdynia, Warszawa), ratownicy KGHM Polska Miedź S.A. i żołnierze z 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego. W tej kategorii I miejsce zajęła drużyna KM PSP Gdynia w składzie: Andrzej Mazur, Tomasz Rozgoński, Tomasz Zwoliński. II miejsce KM PSP Wrocław w składzie: Krzysztof Utzig, Rafał Migas, Paweł Kasprzak. III miejsce ratownicy KGHM Polska Miedź S.A. w składzie: Stasiak Krzysztof, Kozłowski Jarosław, Baryluk Marek.

Dodatkowo startowały drużyny z Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR. W tej kategorii I miejsce zespół w składzie: Dominik Adamczyk, Jan Rychlewski, Andrzej Kwiatkowski. II miejsce zespół w składzie: Krystian Mokrycki, Łukasz Pokorski, Robert Bepierszcz. III miejsce zespół w składzie: Grudzień Mariusz, Przystaś Jakub, Sobczyk Radosław.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group