Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3670
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: XXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski

Piątek, 14 czerwca 2013, 6:20
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: XXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w mieszczących się przy ulicy Ogrodowej w Wałbrzychu Szkołach Specjalnych odbył się Finał XXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Placówek Specjalnych i Integracyjnych. Jest to jedyna tego typu impreza w Polsce. W tym roku Patronat Honorowy nad Konkursem objęła Pierwsza Dama RP Anna Komorowska.

Do Finał Konkursu po eliminacjach szkolnych i regionalnych zakwalifikowało się 42 uczestników z 16 miast województwa dolnośląskiego. Konkurs rozegrano w pięciu kategoriach: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy I-III gimnazjum, klasy I-III szkoły zawodowej, uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych szkoły podstawowej i uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum.

Tegorocznym tematem konkursu było hasło: „Kiedy będę duży, to...”, które recytatorzy realizowali podchodząc do niego bardzo poważnie, lub z przymrużeniem oka. Jury w składzie: Barbara Ziółkowska – przewodnicząca, Barbara Malinowska, Robert Delegiewicz, Hanna Maruszczak i Alicja Skórka miało trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców w każdej kategorii. Dodatkowo przyznano dwie nagrody specjalne: Anny Komorowskiej - małżonki Prezydenta RP i Katarzyny Mrzygłockiej – Posłanki na Sejm RP.

Pomiędzy występami poszczególnych kategorii uczniów odbywały się występy wokalno-taneczne zarówno zespołów, grup młodzieżowych jak i solistów.

Laureaci otrzymali cenne nagrody, których fundatorami byli: Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, Posłanka na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka, Urząd Miasta w Wałbrzychu, Urząd Miasta Szczawno-Zdrój, Koksownia „Victoria”, Hipermarket TESCO, Unipap Strzegom, Iwona i Dariusz Moszumańscy, Dorota Barańska – Hotel Maria, Piotr Gałek i Stanisław Zagajewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group