Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3598
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Z Gitarą na Stoku”

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 6:30
Aktualizacja: Wtorek, 20 sierpnia 2013, 14:17
Autor: opr.red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Łomnickiej Chacie odbyła się piąta edycja Festiwalu „Z Gitarą na Stoku”. Oprócz występów takich zespołów jak „Bieguni”, „Cisza Jak Ta”, „Próba Mikrofonu” „Nieobecni” i „Małżeństwo z Rozsądku” zorganizowano również konkurs dla miłośników gry na gitarze. Festiwal poprowadził Janusz Bujko.

Festiwal ma na celu promowanie i propagowanie piosenki poetyckiej, autorskiej i turystycznej, wspieranie amatorskiej twórczości, oraz umożliwienie kontaktu amatorskich twórców z zawodowcami. Uczestnikiem zorganizowanego w ramach Festiwalu przeglądu mógł zostać każdy amatorski wykonawca, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Każdy z wykonawców musiał przygotować do konkursu trzy utwory a czas prezentacji nie mógł przekroczyć 10 minut. Jury składające się z członków zespołów oraz dziennikarza muzycznego Gazety Wyborczej przyznawało nagrody i wyróżnienia. I miejsce zajął Janusz Pawłowski, II miejsce Marcel Kambr, III miejsce Grzegorz Sakowicz. Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Karwowski i duet doskonalący naukę gry na gitarze w głuszyckim Centrum Kultury.

- Cieszymy się, że po raz kolejny niebanalne teksty i klimatyczna muzyka zachwyciły publiczność, która - jak zwykle – nie zwiodła i dość licznie przybyła na łomnicki stok. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą inspirującymi doświadczeniami muzycznym dla miłośników piosenki autorskiej – komentują organizatorzy z Centrum Kultury-MBP w Głuszycy.

Organizatorem V edycji Festiwalu „Z Gitarą Na Stoku” było Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu rozpoczynającego V edycję Festiwalu „Z Gitarą na Stoku”.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jasjdd 21-01-2015 10:26
ubie ziemniaki :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group