Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2643
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Z koronawirusem można wygrać

Czwartek, 12 marca 2020, 12:22
Aktualizacja: Sobota, 14 marca 2020, 8:57
Autor: PAW
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Z koronawirusem można wygrać
Fot. archiwum
Koronawirus w Polsce jest już obecny w wielu miastach. Wałbrzych na razie nie odnotował pacjenta z zakażeniem.

Wprawdzie w naszym mieście i powiecie nie odnotowano zachorowania na koronawirusa, ale może stać się to w każdej chwili. Jednak lekarze i służby sanitarne przestrzegają przed sianiem paniki.
- Sytuacja jest poważna - mówi prezydent miasta doktor Roman Szełemej. - Realizujemy specustawę i chodzi w niej głównie o spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Służby miejskie są w stałym kontakcie z Wojewodą oraz wałbrzyskim szpitalem. Specyfika tego wirusa polega na tym, że bardzo szybko się on rozprzestrzenia, a w grupie osób szczególnie narażonych na jego działanie, są osoby starsze i przewlekle chore. Działania podejmowane w Polsce są wyprzedzające, bowiem nie chcemy znaleźć się w takiej satuacji jak wiele innych krajów w Europie, które zareagowały zbyt późno. Nie mamy w szpitalach niedoborów zaopatrzenia czy zaburzenia dostaw. Powtórzę to po raz kolejny - musimy unikać dużych skupisk ludzkich, dbać o higienę osobistą, a jestem pewny, że sobie z koronawirusem poradzimy. Mam nadzieję, że za dwa, może trzy tygodnie, ilość zachorowań zacznie spadać.

Tymczasem informujemy, że osoby z podejrzeniem koronawirusa powinny zgłaszać się do oddziału internistyczno-infekcyjnego, który znajduje się przy ul. BATOREGO 4 w Wałbrzychu. Ze względów bezpieczeństwa prosimy nie zgłaszać się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Twoja reakcja na artykuł?

7
19%
Cieszy
4
11%
Hahaha
5
14%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
8%
Złości
16
44%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group