Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6518
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Z tasakiem na przechodniów

Wtorek, 6 grudnia 2022, 8:43
Aktualizacja: 8:45
Autor: red
Wałbrzych: Z tasakiem na przechodniów
Fot. KMP Wałbrzych
Po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez policjantów materiałem dowodowym, Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował dwumiesięczny areszt w stosunku do 42–letniego mężczyzny. Podejrzany wspólnie ze swoich 40–letnim kolegą w poprzednim tygodniu najpierw dokonali uszkodzenia szyby czołowej w zaparkowanym samochodzie osobowym, a następnie kradzieży rozbójniczej w centrum naszego miasta, gdzie dodatkowo obaj grozili tasakiem oraz przedmiotem przypominającym broń palną pokrzywdzonemu 42–latkowi.

29 listopada około godziny 19:30 wałbrzyscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń, z których wynikało, że dwóch agresywnych mężczyzn porusza się pieszo po ulicach w rejonie wałbrzyskiego pl. Grunwaldzkiego i zaczepia przechodniów. Obaj mieli wymachiwać niebezpiecznymi przedmiotami.

Wałbrzyscy policjanci niezwłocznie udali się na miejsce zgłoszenia i na ul. Wysockiego najechali na moment, w którym dwóch mężczyzn w wieku 40 i 42 lat, mając w rękach tasak i i przedmiot przypominający broń palną, atakowało pokrzywdzonego 42-latka grożąc mu pozbawieniem życia. Mundurowi bez wahania podjęli interwencję. W jej wyniku ostatecznie obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Pierwszy na miejscu zdarzenia, drugi po krótkim pościgu - kilkaset metrów dalej.

W toku wykonanych późnym wieczorem czynności procesowych na miejscu zdarzenia okazało się, że agresorzy najpierw przy al. Wyzwolenia uszkodzili szybę czołową samochodu osobowego, a następnie udali się do pobliskiego sklepu, gdzie ukradli trzy butelki wódki. Na zdarzenie zareagował będący w sklepie mężczyzna, który wybiegł za złodziejami. Ci chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego alkoholu zaatakowali pokrzywdzonego 42-latka, wykorzystując do tego tasak oraz przedmiot przypominający broń palną, w ten sposób dokonując kradzieży rozbójniczej.

Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu. Okazało się, że 42-latek jest dobrze znany stróżom prawa z wcześniej popełnianych przestępstw, dlatego sędzia Sądu Rejonowego w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna w piątek trafił do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie na okres dwóch najbliższych miesięcy. Drugi z mężczyzn – 40-latek – objęty został dozorem policyjnym. Ma także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
82%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group