Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 2894
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Z uczniami o szkołach

Wtorek, 18 stycznia 2011, 7:35
Aktualizacja: 12:39
Autor: Sven
Wałbrzych: Z uczniami o szkołach
Fot. Sławomir Pawlik
Przedstawiciele samorządów uczniowskich z dziewięciu wałbrzyskich szkół ponadgimnazjalnych spotkali się w starostwie, aby porozmawiać o jakości kształcenia oraz promocji swoich placówek.

- Nic o was bez was. Nie chcemy, aby o waszej edukacji decydowali tylko urzędnicy - tak mówił do uczniów inicjator spotkania Robert Ławski, starosta wałbrzyski.

W spotkaniu uczestniczyli także: wicestarosta Augustyn Skrętkowicz oraz pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu wraz z naczelnik Martą Warzechą. Wspólnie dyskutowano m.in. o tym, jak powinien wyglądać nabór do szkół, jak promować szkoły w powiecie, dlaczego młodzież zdecydowała się na edukację w danej placówce.

Uczniowie dzielili się spostrzeżeniami odnośnie swoich oczekiwań co do oferty edukacyjnej, praktyk, a także wskazywali na potrzebę organizacji klas profilowanych, głównie pod kątem medycznym. Młodzieży zależy także na możliwości uczestniczenia w większej liczbie zajęć fakultatywnych niż do tej pory. Wszystkie te sugestie zostały zanotowane i będą wzięte pod uwagę zarówno podczas określania planu naboru klas pierwszych, jak i w ramach bieżącej organizacji placówek oświatowych podległych starostwu.

Zarówno przedstawiciele starostwa, jak i uczniowie, zgodnie stwierdzili, że takie dyskusje na temat wałbrzyskiej edukacji są potrzebne - kolejne spotkanie samorządów uczniowskich z przedstawicielami starostwa zaplanowano na kwiecień. Tym razem gospodarzami spotkania będą uczniowie I LO w Wałbrzychu.

W styczniu starosta spotka się jeszcze z przedsiębiorcami, z którymi będzie dyskutował na temat praktyk dla uczniów, stworzenia tzw. klas patronackich oraz ofert pracy dla absolwentów szkół. Kolejne spotkanie obędzie się z dyrektorami szkół. Działania te są częścią szerszej polityki edukacyjnej starostwa - mają na celu zarówno promocję placówek oświatowych w powiecie, jak i poza nim oraz stworzenie absolwentom szkół zawodowych oraz techników szans na podjęcie pracy w wyuczonym zawodzie.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group