• Czwartek, 27 czerwca 2019
  • Godz. 1:57
  • Imieniny: Cyryla, Marii, Maryli, Władysława
  • Czytających: 3396
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Za nieodśnieżony dach grożą mandaty

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Piątek, 11 stycznia 2019, 7:24
Autor: red
Fot. archiwum
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje komunikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z przypomnieniem właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli.

Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny. Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak również wystąpił do straży pożarnej, policji, nadzoru budowlanego oraz gmin i powiatów o zwrócenie szczególnej uwagi i podjęcie działań w zakresie realizacji przez właścicieli i zarządców obowiązku odśnieżania dachów i elementów elewacji budynków. Kontrolami w pierwszej kolejności mają być objęte obiekty wielkopowierzchniowe, budynki użyteczności publicznej oraz budynki zamieszkania zbiorowego. Raport z działań służby Wojewody mają przedstawić do końca tego tygodnia tj. do 11 stycznia.

W pismach Wojewoda Dolnośląski poprosił również o zbadanie w ramach prowadzonych działań stanu realizacji przez właścicieli i zarządców obiektów budowlanych obowiązków zapewnienia okresowych sprawdzeń stanu technicznego przewodów kominowych: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych oraz instalacji gazowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
14%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
5
71%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ada 11-01-2019 10:44
Zapraszam na Piaskową i Podzamcze, kto ma odśnieżać dach, Mieszkańcy?? Napiszcie sobie do spółdzielni

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group