Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2683
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Za pół roku wybory samorządowe. Kto wystartuje na fotel prezydenta Wałbrzycha?

Wtorek, 15 maja 2018, 10:53
Aktualizacja: Sobota, 19 maja 2018, 12:14
Autor: PAW
Wałbrzych: Za pół roku wybory samorządowe. Kto wystartuje na fotel prezydenta Wałbrzycha?
Fot. red
Coraz częściej w rozmowach wałbrzyszan przewija się temat zbliżających się szybkimi krokami jesiennych wyborów samorządowych. My postanowiliśmy pokusić się o wytypowanie co najmniej kilku nazwisk, które mogą ubiegać się o stanowisko prezydenta naszego miasta.

Oczywiście na plan pierwszy wybija się osoba obecnego prezydenta Romana Szełemeja. Nie jest żądną tajemnicą, ani też przesadą, że jeśli Roman Szełemej podejmie ostateczną decyzję o chęci wystartowania, to będzie zdecydowanym faworytem w wyścigu o fotel prezydenta miasta. Roman Szełemej nie przedstawił w tym zakresie jeszcze ostatecznego stanowiska, ale można się spodziewać, że stanie się to jeszcze przed wakacjami.

Kto zatem może konkurować z obecnym prezydentem? Aktywnością w ostatnich miesiącach wykazują się przedstawiciele Inicjatywy Polskiej, którzy zresztą jakiś czas temu mówili o tym, że będą chcieli mieć swojego kandydata na stanowisko prezydenta, a także będą chcieli zdobyć kilka mandatów radnych w mieście. Nie wiadomo kto mógłby być tym kandydatem na stanowisko prezydenta, ale najczęściej wymienia się Mateusza Rambachera.

Z pewnością również partia rządząca w naszym kraju, a więc Prawo i Sprawiedliwość, wystawi swojego kandydata. Mówi się o tym, że będzie nim obecny prezes WSSE Maciej Badora, ale on sam dość spokojnie podchodzi do tego tematu i zresztą tak jak wszyscy przedstawiciele PiS-u, podkreśla, że ostateczna decyzja w tym zakresie jeszcze w strukturach partii nie zapadła.

Na profilach społecznościowych pojawiła się również informacja, że Polskie Stronnictwo Ludowe nie zamierza stać z boku i przyglądać się tej politycznej rozgrywce i chce również mieć swoją kandydaturę. Jeśli dolnośląskie struktury partii poprą kandydaturę Agnieszki Cichury, to być może stanie ona w szranki z pozostałymi kandydatami.

Wydaje się, że na tych partiach i ewentualnych nazwiskach lista kandydatów na stanowisko prezydenta się kończy. To spora różnica w porównaniu z poprzednimi wyborami samorządowymi. Raczej nie wystartuje po raz kolejny Alicja Rosiak z Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej. Nic o starcie nie mówi też Beata Żółnieruk. Problem z wystawieniem własnego kandydata może mieć słaby w ostatnim czasie w naszym mieście Sojusz Lewicy Demokratycznej. Czy ktoś inny, może kandydat bezpartyjny, zdecyduje się na start w jesiennych wyborach? Wkrótce karty zostaną odkryte.

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group