Za wysokie progi

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 3 września 2020, 8:34
Aktualizacja: 8:49
W meczu Pucharu Polski, A–klasowy Górnik Wałbrzych nie dał rady III–ligowej Polonii/Stali Świdnica. Goście wygrali 4–1.

Goście już na początku spotkania udowodnili, że są lepiej dysponowani i wyżej notowani. Rzut wolny skutecznym strzałem zakończył Wojciech Szuba, który w przeszłości miał epizod w Górniku. W kolejnych minutach goście sprawiali nadal lepsze wrażenie i efektem był gol zdobyty przez Myrtę w 15. minucie meczu. Po stracie drugiego gola wałbrzyszanie starali się nieco dłużej utrzymywać przy piłce, ale oprócz sporadycznych ataków, nie potrafili poważniej zagrozić bramce Kota. Kiedy w 55. minucie pononwie na listę strzelców wpisał się Szuba, stało się jasne, że do kolejnej rundy awansują świdniczanie. Wprawdzie po 4 kolejnych minutach biało-niebiescy zdobyli gola za sprawą Rosickiego, ale nie zmieniło to obrazu gry. Górnicy się starali, ale goście dość łatwo rozbijali te ataki, a w 88. minucie zadali decydujący cios i gola dla Polonii zdobył Szczygieł.

Górnik Wałbrzych - Polonia/Stal Świdnica 1-4 (0-2)

Górnik: Malczewski, Smoczyk, Orzech, Rosicki, Dudek, Krawczyk, Niedźwiedzki, Kobylański, Winiarski, Sobiesierski, Chajewski oraz Kubiak, Marciniak, Budzyński, Rzeszotko, Siwiński, Biskup, Hallyson.

Polonia: Kot - Paszkowski, Frankiewicz, Salamon, Ł.Kot - Sowa, Szuba, Sztylka, Borowy - Myrta, Baumgartner oraz Koziarz, Filipczak, Tragarz, Szczygieł, kozachenko, Białas, Jaroszyński

~A.S. 3-09-2020 9:05
Przydał się trudniejszy przeciwnik. Pozwoli to na jeszcze lepsza konsolidację zespołu do awansu z gr A.
~Asia 3-09-2020 9:31
Nie ma górnika
~Goń się, qrfo! 3-09-2020 13:09
do: ~Asia (9:31)
Powiedz to, ludzki śmieciu, piłkarzom z Dziećmorowic, Witoszowa czy Roztoki - bo oni zebrali od tego nieistniejącego klubu solidny bagaż doświadczeń bramkowych...
do: ~Ksg (19:48)
Ty tez się puknij w pusty łeb przygłupie:)) Żal czytać waszych wypocin, ludzkie góFna na dwóch nogach, takich jak Wy się sterylizuje, bo dzieciakom nic nie przekażecie nic wartościowego, tylko chlanie ćpanie i żerowanie jak pasożyty:))
~Hmmm 3-09-2020 16:37
Trochę szacunku śmieciu, jak narazie Twój wielki kurnik gra z nami w tej samej lidze
~Ksg 4-09-2020 19:50
do: ~Hmmm (16:37)
Czarny w komentarzu u dołu opisał umiejętności waszej drużyny... wiec się odczep
~ 5-09-2020 23:28
Zamknij już tą pa...tą moordę patolu. Jesteś tylko ZEREM dlatego szczekasz tutaj zakompleksiony obszczymurku:) Górnik Wałbrzych to f.ra.j.e.r.s.k.a drużyna, co kilka lat degradowana do A-klasy i bardzo dobrze , mając za kibiców takich patoli jak ty nie zasługujecie nawet na splunięcie:))))
~S-ca 3-09-2020 18:09
Takie niby mecze przyjazni Gornika z Polonia,a wczoraj takie bluzgi lecialy w strone swidnickich pilkarzy i nie tylko,nawet swoich bylych walbrzyska patola nie oszczedzila.Na fan page'u Polonii,jest info,po tych wczorajszych wydarzeniach,Polonia sie zastanawia nad zerwaniem zgody z ta bialo-niebieska walbrzyska zaraza.Wcale was nie zaluje gnijcie w tej a klasie na wieki!
~Beka 4-09-2020 9:54
do: ~S-ca (18:09)
Orzech sprzedawczyk
~Brednie! 4-09-2020 13:45
Nie kłam. Nikt nikogo nie wyzywał, było spokojnie i kulturalnie. Zresztą przewaga Polonii od początku była znaczna i udokumentowana bramkami, więc emocji szczególnych w tym meczu nie było - bo kwestia awansu stała się oczywista po 20 minutach gry, a niewiadomą pozostał tylko wynik końcowy. Zresztą 1-4 to za nieco dużo, ale różnica 3 poziomów ligowych to poziom trudny do przeskoczenia.
~Ksg 4-09-2020 19:51
Dementuj i nie się zamętu
~Widz 8-09-2020 11:49
Przykre ale prawdziwe, poza tym Górnika zawładnęła zaraza bojówkarska PiSowska, zamiast grać i godnie kibicować wylewa się patola PiSowska. Górnik jest PiSowski i doskonale to widać w ich działaniach. Dlatego mieszkańcy Wałbrzycha odcinają się od Górnika, bo wiemy czym to pachnie. Na szczęście oni są mniejszością.
~Hh 3-09-2020 22:43
Przecież tam w młynie 90 procent osób nawet meczu nie ogląda i nie widzę co to za liga największe jaja jak piłkarz z a klasy strzeli gola i leci do tych patusów sie cieszyć a oni nawet nie widzą z kim grają
~Widz 8-09-2020 12:08
do: ~Hh (22:43)
Bo to PiSowskie się zrobiło, Wałbrzyszanie normalni nie uczestniczą w tym , odcinają się od bojówkarzy PiSowskich z FC Kurnika.
~Polonia. 4-09-2020 12:14
Mam nadzieję, ze już Wałbrzych nie będzie do nas więcej przyjezdzać.
~S-ca 4-09-2020 14:32
~Brednie,nie oszukuj sie bylem,widzialem i slyszalem co sie dzialo.Nawet w prasie czy na portalach internetowych to opisano,chocby na Swidnica24.pl
~Widz 8-09-2020 11:42
do: ~S-ca (14:32)
Niestety Górnikiem zawładnął PiS i co się z tego zrobiło ? bojówkarze zamiast grać i pięknie kibicować, robią patole jak przystało na PiS.
~Toreziak 5-09-2020 4:37
I jeszcze w składzie kurnika gra psiak hahaha zwala jak chu..
~Ksg 6-09-2020 14:35
do: ~Toreziak (4:37)
Toreziak wracaj obalić winko
~Toreziak 6-09-2020 20:18
do: ~Ksg (14:35)
Obali się spokojna głowa. A u was w klatce stoi zawszony pies. Dekade temu jak zawodnik zostałby psem to spaliliby go na stosie w centrum miasta. A wy go głaszczecie po sierści. Brawo wy.
~Rafal 6-09-2020 21:16
do: ~Toreziak (20:18)
Jak to pies?
~Toreziak 7-09-2020 8:51
Zapytaj bramkarza jaką wybrał profesje. Teraz jak kibice będą niegrzeczni to z boiska będzie z pałą biegł na nich. Hahaha. Co to się dzieje to jest masakra jakaś.