Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zabawa w najlepsze

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Poniedziałek, 1 lipca 2019, 14:29
Autor: red
Fot. organizatorzy
W weekend w Boguszowie–Gorcach odbyły się dwa pikniki rodzinne, które zgromadziły mieszkańców gminy.

Za nami Wakacyjny Piknik pod Mniszkiem. Przy Centrum Kulturalno-Kongreswym Witold była muzyka na żywo, występy młodych artystów, wspaniała atmosfera i zabawa. Zaprezentowała się m.in. grupa teatralna Inna Bajka, a także swoje umiejętności ujawnili członkowie grupy muzycznej Katarzyny Pierzchały działającej przy Filii Miejskiej Biblioteki Muzycznej Nr 4.

W sobotę dzieci i dorośli bawili się wspólnie z Nadleśnictwami Jugów, Kamienna Góra, Świdnica oraz Wałbrzych u podnóża Dzikowca. Pogoda dopisała, frekwencja również. Organizatorzy naliczyli się ponad 200 uczestników. U naszych zaprzyjaźnionych leśnych edukatorów uczestnicy mogli dowiedzieć się sporo o latających ssakach, zwierzętach, które mają dużo na głowie, oraz małych szkodnikach leśnych. Były także stanowiska, na których można było zapoznać się z pracą leśników, na przykład zmierzyć stos drewna oraz dowiedzieć się, na czym polega hodowla lasu, lub co to jest szkółka leśna. Poruszono również temat form ochrony środowiska. W leśnej pasiece mieli uczestnicy okazję przyjrzeć się bliżej pracy pszczelarza, oraz dowiedzieć się, ile cennych produktów otrzymujemy dzięki pszczołom. W pobliżu ambony urządzona była mała strzelnica z wiatrówkami, gdzie można było potrenować celność. Dzięki punktom, na których sprawdzano znajomość zasad pierwszej pomocy oraz wiedzę na temat topografii, organizatorzy mają pewność, że młodzież nie zgubi się na trasie i nie stanie się jej żadna krzywda. Na dokładkę znalazło się również kilka sportów ekstremalnych uformowanych w tor przeszkód, który wszyscy pokonali w pokazowym stylu. Na całej trasie trzeba było mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ leśniczy oznaczył sześć drzew do zidentyfikowania. Po powrocie na dolną część stoku wszyscy uczestnicy mogli poleżakować, postrzelać z łuku, wziąć udział w loterii przygotowanej przez Fundację Na Pomoc Zwierzętom, złowić rybkę lub wjechać koleją linową w okolice wieży widokowej, by podziwiać piękne przy tej pogodzie widoki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~turysta 1-07-2019 17:53
Leśnicy niech powiedzą co z dzikami , wilkami lub zwierzętami dzikimi jak sarny które powodują wypadki na drogach i ludzie sie zabijają itd , a z łuku to niech sami strzelają
~Gorce 1-07-2019 22:32
Zdjęcia mówią same za siebie komentarz jest zbędny:( I tak to właśnie teraz wygląda a miało być takie Eldorado...
~ 2-07-2019 7:03
Witold, nagłośnienie takie dno że w budynku obok nie dało się wytrzymać☹️ zawsze jakoś to było a teraz
~Kuźnice 2-07-2019 16:21
Z Leśniki było naprawdę super. Wiadomo OSiR to renoma. Szkoda, że zastępca burmistrza zrobił w tym samym dniu" konkurencję" bo wyrzucił tylko pieniądze na tą słabej jakości imprezę. Poza występem dzieci na który zawsze warto iść nie było nic.....no mordobicie na koniec. Więc chyba to była ta super zabawa:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group