Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4681
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zabiegi endoskopowe zmniejszenia objętości żołądka zostaną przeprowadzone w wałbrzyskim szpitalu

Piątek, 12 stycznia 2018, 14:58
Aktualizacja: Sobota, 13 stycznia 2018, 12:27
Autor: red
Wałbrzych: Zabiegi endoskopowe zmniejszenia objętości żołądka zostaną przeprowadzone w wałbrzyskim szpitalu
Fot. archiwum
W następnym tygodniu odbędą się w naszym Szpitalu Endoskopowe Zabiegi Bariatryczne (leczenie otyłości). Zabiegi te polegają na endoskopowym zmniejszeniu objętości żołądka (Endoscopic Sleeve Gastroplasty = ESG.

Zabiegi przeprowadzać będzie doktor Artur Raiter z Zakładu Endoskopii Zabiegowej Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Bezpośredni nadzór nad zabiegami prowadzić będzie dr Gontrand Lopez Nava z Uniwersyteckiego Szpitala w Madrycie. Dr G. Lopez-Nava jest jednym z bardziej doświadczonych specjalistów w Europie i na świecie w endoskopowych technologiach otyłości.

Pierwsze w Polsce operacje zmniejszenia żołądka pionierską metodą przezustną, czyli bez otwierania jamy brzusznej, przeprowadzono we wrześniu 2017 roku w Szpitalu Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu.

Warto pamiętać, że operacja zmniejszenia żołądka jest obecnie jedynym skutecznym i trwałym sposobem postępowania u chorych z otyłością olbrzymią, z której na świecie korzystają dziesiątki tysięcy chorych rocznie. Operacje przeprowadzane tą metodą mogą się stać przełomem w leczeniu patologicznej otyłości i wynikającymi z niej chorobami metabolicznymi, w tym cukrzycy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group