Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3031
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zaczną kopać 16 sierpnia

Poniedziałek, 4 lipca 2016, 10:39
Aktualizacja: 10:42
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Zaczną kopać 16 sierpnia
Fot. spółka xyz
Na stronie internetowej spółki xyz pojawiła się oficjalna informacja, że prace ziemne przy wydobyciu „złotego pociągu” ruszą 16 sierpnia.

„Prace odkrywkowe na tzw. 65KM ruszają z dniem 16.08.2016r. Ten termin potwierdziło 100% ekipy i jest dla wszystkich korzystny. Korzystny jest również dla nas, gdyż 15 sierpnia kończy się okres lęgowy ptaków i możemy bez żadnej szkody dla fauny i flory dokonać wycinki krzewów i drzew” – czytamy na stronie spółki xyz.

Piotr Koper i Andreas Richter zwracają uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt:
„Był to dla nas kolejny gorący tydzień. Niestety, nie wszyscy chcą działać zgodnie z prawem i podejmują akcje na własną rękę, determinowani pazernością i brakiem szacunku dla historii” – piszą Koper i Richter.

A chodzi im konkretnie o taką oto sytuację: 7 stycznia 2016 roku Koper i Richter dokonali prawnego zgłoszenia znalezienia rzeczy do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu (zgłoszenie znajduje się na załączonym zdjęciu).

Zrobili to na podstawie zeznań świadka, które znajduje się również na załączonym zdjęciu.

„Odnaleźliśmy właściciela gruntu i poinformowaliśmy go, że na jego terenie znajduje się depozyt, który należy uwiarygodnić przeprowadzając kompleksowe badania geofizyczne. Właściciel terenu nie był zainteresowany współpracą w tym kierunku i odmówił zgody na przeprowadzenie tych badań. Jednak teraz po uzyskaniu przez nas informacji ktoś rozpoczął prace wykopaliskowe za pomocą ciężkiego sprzętu wraz z obsługą” – piszą Koper i Richter.

Dziś zamierzają oni zgłosić sprawę Policji w celu wszczęcia postępowania wyjaśniającego tę sytuację. Zgłosili również sprawę do Starosty Wałbrzyskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group