Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zagłębie Wałbrzych przygotowuje się do rundy wiosennej

Wtorek, 12 lutego 2019, 9:31
Aktualizacja: 9:34
Autor: JAZ
Wałbrzych: Zagłębie Wałbrzych przygotowuje się do rundy wiosennej
Fot. JAZ
Od kilku tygodni trwają przygotowania do rundy wiosennej piłkarskiego sezonu.

Po zakończeniu rundy jesiennej dużo mówiło się o zwolnieniu trenera Zagłębia Wałbrzych, Marka Carewicza. Podopieczni popularnego Cara, pod jego wodzą awansowali do A klasy, gdzie dość skutecznie rywalizowali z wyżej notowanymi zespołami. Ostatecznie drużyna z ulicy Dąbrowskiego zajęła wysokie 8. miejsce.

Nowy szkoleniowiec wałbrzyskiej drużyny, Łukasz Wojciechowski, postawił sobie ambitny plan wprowadzenia nowości, praktycznie w każdej dziedzinie funkcjonowania zespołu. Zaczęło się od magicznej liczby chętnych do gry zawodników. Na pierwszym treningu zjawiło się blisko trzydziestu zawodników. Później było różnie, ale frekwencja była duża.

Później przyszła pierwsza próba przy okazji meczu kontrolnego przeciwko juniorom młodszych Polonii Stal Świdnicy. Nie udało się dobrze zaprezentować. Porażka 1:3 i olbrzymie błędy w ustawieniu.
- Trenowaliśmy ustawienie w linii. Nie udało nam się zrealizować zadań taktycznych, ale mamy w sumie osiem spotkań sparingowych żeby nad tym popracować – mówił po meczu trener Zagłębia.

W kolejnym meczu Zagłębie uległo ekipie Bobra Marciszów. Wałbrzyszanie przegrywali już nawet 0:3, by ostatecznie zakończyć mecz porażką 2:3. Podopieczni Łukasza Wojciechowskiego zagrali o wiele lepiej, ale jednak nadal popełnili sporo błędów. Przeciwnik również nie należał do najtrudniejszych.
- To był lepszy mecz. Naliczyłem około dziewięciu sytuacji bramkowych, ale brakowało nam skuteczności – mówił po meczu kierownik Zagłębia, Mariusz Pośledniak.

- W swoim pierwszym meczu kontrolnym Bóbr Marciszów wygrywa w Wałbrzychu z Zagłębiem Wałbrzych 3:2. Oba zespoły stworzyły sobie mnóstwo okazji bramkowych, jednak szwankowała skuteczność. Po pierwszej wyrównanej tercji, w drugiej lepiej wyglądali nasi zawodnicy potwierdzając to dwoma bramkami. Trzecia tercja rozpoczęła się od trzeciej bramki dla naszej drużyny. Potem dominacja gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, z których wykorzystali dwie – mówił po meczu Krzysztof Tabaka, Bóbr Marciszów.

Za tydzień kolejna próba. Pojedynek z występującym w Lidze Okręgowej MKS Szczawno Zdrój. Będzie to mecz, który albo wykaże dużą listę błędów, albo odwrotnie - da impuls do lepszej gry i będziemy świadkami krzywej wznoszącej. Ta druga opcja zapewne ułatwiłaby trenerowi Wojciechowskiemu pracę w dalszej części sezonu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
3
23%
Smuci
1
8%
Złości
5
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group