Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zakład Aktywności Zawodowej w Wałbrzychu jednak ruszy

Sobota, 4 października 2014, 9:00
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:14
Autor: red
Wałbrzych: Zakład Aktywności Zawodowej w Wałbrzychu jednak ruszy
Fot. użyczone
Wczoraj odbyło się posiedzenie Zarządu Województwa Dolnośląskiego dotyczące utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej w Wałbrzychu.

Przedmiotem obrad był wniosek złożony przez Fundację de Gaulle'a, który budził wątpliwości prawne i zdaniem przedstawicieli Zarządu Województwa, nie dawał podstaw formalnych do jego pozytywnego rozpatrzenia.

- W związku z powyższym, mając na uwadze konieczność wsparcia środowiska osób niepełnosprawnych, Zarząd podjął poszukiwania alternatywnego rozwiązania, które z jednej strony pozwalałoby na wsparcie tworzenie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych, z drugiej zaś, dawałoby pewność, że przekazanie środków nie będzie budzić żadnych wątpliwości prawnych – tłumaczy Jarosław Perduta, Rzecznik Marszałka Województwa.

Efektem podjętych starań była nowa propozycja złożona przedstawicielom Fundacji przez Marszałka Jerzego Michalaka. Jej podstawowym założeniem jest materialne i organizacyjne zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia wałbrzyskiego samorządu.

W liście intencyjnym przesłanym Zarządowi Województwa (który prezentujemy na załączonym zdjęciu), Prezydent Roman Szełemej zadeklarował chęć nieodpłatnego użyczenia stosownego lokalu, zapewnienie Fundacji koniecznego wkładu własnego oraz zabezpieczenia
planowanej inwestycji.

- Dzięki gotowości do pomocy zadeklarowanej przez Prezydenta Wałbrzycha, zaangażowaniu Zarządu Województwa oraz otwartości na poszukiwanie nowych rozwiązań przez Fundację de Gaulle'a, udało się doprowadzić do porozumienia, którego efektem będzie powstanie Zakładu Aktywności Zawodowej jeszcze w tym roku – mówi Jarosław Perduta.

Już w poniedziałek rano Prezydent Wałbrzycha przedstawi propozycje nieruchomości, które mogą zostać wykorzystane do utworzenia przedmiotowego Zakładu Aktywizacji Zawodowej. Jednocześnie Fundacja będzie mogła liczyć na pomoc przy staraniach o uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych. Zgodnie z deklaracjami wszystkich stron, jeszcze w tym roku wałbrzyski Zakład Aktywności Zawodowej rozpocznie swoją działalność dając zatrudnienie 65 osobom niepełnosprawnym.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group