Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2635
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zakończenie szkolenia „Bezpieczne osiedle” w PSP nr 21

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 8 czerwca 2013, 6:25
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dnia 7 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu zakończyło się prowadzone tam szkolenie „Bezpieczne osiedle”. Organizatorem szkolenia był Klub Wolontariusza Toyota Motor Manufacturing Poland.

Szkolenie prowadzili pracownicy Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czekać w drodze ze szkoły do domu, na ulicy, na placu zabaw, oraz jak ich unikać, jak im zapobiegać, jak bawić się bezpiecznie, na co zwracać szczególną uwagę. Dzieci poznały też podstawowe zasady ruchu drogowego, zasady poruszania się, przechodzenia przez jezdnię. Zostały zaznajomione ze znakami drogowymi i zasadami działania sygnalizacji świetlnej. Dowiedziały się również jak poruszać się wzdłuż jezdni, przy której nie ma chodnika. Poznały także zasady postępowania w razie pożaru, sytuacje w których może dojść do zaprószenia ognia, ze szczególnym naciskiem na to, w jaki sposób powinny unikać tego typu sytuacji i czego absolutnie robić nie wolno.

Na zakończenie szkolenia Przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej spotkali się z uczniami jeszcze raz, żeby podsumować przekazane podczas wcześniejszych spotkań informację i uczulić dzieci na grożące im niebezpieczeństwa. Każdy z uczniów biorących udział w tym projekcie otrzymał dyplom ukończenia szkolenia. Spotkanie prowadził Sławomir Stasiak – Przewodniczący Rady Klubu Wolontariusza TMMP.

Przy okazji zakończenia szkolenia w PSP nr 21 miał miejsce finał konkursu plastycznego „Bezpieczne zabawy”, zorganizowanego w związku ze szkoleniem. Dzieci miały za zadanie namalować te zabawy i sytuacje, które są dla nich bezpieczne. Nagrody w konkursie ufundowała firma Toyota Motor Manufacturing Poland.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group