Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1528
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zakończyli remont ulicy Broniewskiego

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 31 lipca 2012, 12:46
Aktualizacja: 17:23
Autor: PAW
Fot. PAW
Zgodnie z terminem, a więc do 31 lipca, zakończył się remont ulicy Broniewskiego w dzielnicy Piaskowa Góra.

Remont ulicy Broniewskiego rozpoczął się 26 marca i trwał 4 miesiące. W ramach tego zadania, którego wartość wyniosła ponad 2 miliony 400 tysięcy złotych, wykonano: przebudowę układu drogowego ul. Broniewskiego na odcinku 420 metrów, przebudowę skrzyżowania ul. Broniewskiego z ul. Wyszyńskiego i ul. Sokołowskiego wraz z dostosowaniem jego parametrów do planowanej przebudowy ul. Sokołowskiego, nową nawierzchnię ulicy i chodników, nowe miejsca parkingowe w liczbie 42 wzdłuż ulicy, zatokę autobusową w rejonie skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego, nowe oznakowanie docelowej organizacji ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, nowe oświetlenie uliczne, odtworzenie zieleni w pasie drogowym.

- Jest to pierwsza inwestycja drogowa, za którą odpowiadam od początku do końca – mówi prezydent Roman Szełemej. - Inwestycja została zrealizowana bardzo szybko i sprawnie.

Remont ulicy Broniewskiego wiązał się z koniecznością zamknięcia dla ruchu remontowanego odcinka ulicy, co spowodowało konieczność zmiany trasy autobusów komunikacji miejskiej. Teraz, kiedy remont został zakończony, autobusy linii nr 2, 8, 19 mogą jeździć starą trasą.
- II etap prac dotyczących remontu nawierzchni przy ulicy Sokołowskiego, będziemy realizowali w 2013 roku – mówi Szełemej. - Stale i systematycznie stan wałbrzyskich dróg się poprawia i nadal będziemy dążyć w tym kierunku.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group