Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3703
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śl.: Zakup samochodu dla OSP Zagórze Śląskie coraz bliżej

Środa, 12 lipca 2017, 14:38
Aktualizacja: 14:40
Autor: red
REGION, Zagórze Śl.: Zakup samochodu dla OSP Zagórze Śląskie coraz bliżej
Fot. red
Gmina Walim, w dbałości o swoich mieszkańców, skutecznie pozyskuje środki zewnętrze, by systematycznie wzbogacać i unowocześniać flotę Ochotniczej Straży Pożarnej.

Gminne Obchody Dnia Strażaka, które odbyły się w walimskim Parku Jordanowskim, były sposobnością do honorowego nadania sztandaru oraz przekazania i poświęcenia nowego wozu bojowego MAN TGM 13290 4X4 BB dla OSP Walim. Teraz przyszedł czas, aby doposażyć kolejną gminną jednostkę, a mianowicie OSP Zagórze Śląskie. Pierwsze kroki w tym celu już podjęto.

Sejmik Województwa Dolnośląskiego, uchwałą z 29 czerwca 2017 r., przyznał dofinansowanie dla 27 gmin w ramach konkursu pn. “Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim roku 2017”. Dotacje na łączną wartość ok 1 miliona złotych, które trafią do dolnośląskich gmin, przeznaczone zostaną m.in. na zakup pojazdów ratowniczo-gaśniczych oraz sprzętu specjalistycznego z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

W gronie zwycięskich gmin jest także Gmina Walim, która dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 39 tys. zł będzie mogła zakupić nowy, lekki samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem terenowym 4×4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Zagórza Śląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group