Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3284
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Zakupią laptopy

Wtorek, 14 kwietnia 2020, 12:36
Aktualizacja: Środa, 15 kwietnia 2020, 9:13
Autor: red
powiat wałbrzyski: Zakupią laptopy
Fot. Ziemia Wałbrzyska
60 tysięcy złotych dla powiatu wałbrzyskiego na zakup laptopów dla uczniów Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej–Curie w Szczawnie–Zdroju.

W ramach projektu realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, powiat wałbrzyski pozyskał 60 tysięcy złotych na sprzęt komputerowy umożliwiający realizację zdalnych lekcji. Laptopy zostaną przekazane do Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Szczawnie Zdroju, by służyły uczniom i nauczycielom, wspomagając nauczanie na odległość.

Wspólny projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji jest odpowiedzią na obecną sytuację związaną ze stanem epidemii. Zamknięcie szkół na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć. Uczniowie zasiedli przed monitorami komputerów, ale przecież nie wszyscy mogą swobodnie korzystać z komputera jeśli w domu jest więcej osób.
- Wyrównujemy szanse, dlatego do szkoły w Szczawnie-Zdroju trafi 30 nowych laptopów, tak by pomóc w realizacji zdalnego nauczania - mówią członkowie Zarządu Powiatu.

Program w ramach Polski Cyfrowej – „Zdalna szkoła”.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
25%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group