Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5870
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zamek Kobiet w Książu

Wtorek, 8 marca 2022, 12:49
Aktualizacja: 14:30
Autor: red
Wałbrzych: Zamek Kobiet w Książu
Fot. użyczone
Siła tkwi w kobietach! Takich hasłem rozpoczyna się inicjatywa Zamek Kobiet. Spotkanie ze znaną i lubianą dziennikarką telewizyjną Dorotą Wellman i towarzyszącą jej Martą Klepką zainauguruje nowy projekt wymyślony i realizowany przez kobiety z myślą o kobietach.

Zamek Kobiet to wspólna inicjatywa Pań: Prezes Zamku Książ w Wałbrzychu Anny Żabskiej, wiceprezydent Wałbrzycha Sylwii Bielawskiej i Karoliny Rduch z Faurecii Wałbrzych S.A..

W ramach Zamku Kobiet będą prowadzone różnorodne działania edukacyjne, informacyjne, społeczne oraz kulturalne służące kształtowaniu oraz podtrzymywaniu aktywnych postaw kobiet w różnym wieku. To projekt, który będzie na bieżąco reagował na potrzeby i wyzwania kobiet.

Pozytywny odbiór Roku Kobiet w Wałbrzychu, który został ogłoszony przez Radę Miejską w 2021 r. zachęcił uczestniczące w nim kobiety do kontynuacji jego idei.

Obok wiceprezydent Wałbrzycha dr Sylwii Bielawskiej, prezes Zamku Książ w Wałbrzychu Anny Żabskiej oraz Karoliny Rduch projekt współtworzy zespół składający się z 10 znanych i cenionych za wiedzę i umiejętności wałbrzyszanek. W gronie tym znalazły się obok inicjatorek także: Danuta Marosz, dyrektorka Teatru Dramatycznego, Renata Nowicka, dyrektorka Biblioteki, Magda Stefańska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, senatorka RP, Maria Romańska, przewodnicząca Rady Miejskiej Wałbrzycha i lekarka, Mariola Kruszyńska, przedsiębiorczyni, Dorota Barańska, przedsiębiorczyni, Ewa Kwaśny, neurolożka i prezeska Stowarzyszenia ProFemina, Jolanta Ceran, dyrektorka Zawodowych Szkół Specjalnych w Wałbrzychu oraz prezeska Stowarzyszenia Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej, Elżbieta Polewska, członkini Kongresu Kobiet, inicjatorka Wałbrzyskiej Rady Kobiet.

Zamek Kobiet to projekt dedykowany kobietom, który stwarza wyjątkową przestrzeń dla różnorodnych inicjatyw, działań. Podczas spotkań kobiety będą mówiły o tym, co jest dla nich ważne, inspirujące i często pomijane w publicznej dyskusji. Celem projektu jest promowanie, inicjowanie i wspieranie aktywności wałbrzyszanek na rzecz zwiększenia udziału kobiet w życiu publicznym, społecznym i zawodowym.

Projekt obejmuje wstępnie 9 obszarów: zdrowie, przedsiębiorczość, ekologię, prawo, kulturę, pasje, finanse, psychologię, urodę. Udział w nim jest bezpłatny.

Jednakże w związku z tragiczną sytuacją na Ukrainie już podczas pierwszego spotkania 14 marca odbędzie się zbiórka na rzecz pomocy ofiarom tamtejszej wojny.

Kalendarz spotkań w 2022 roku obejmuje duże wydarzenia dla szerokiej, kobiecej publiczności z Wałbrzycha, które będą ukoronowane silnymi i inspirującymi kobietami rozpoznawalnymi w całej Polsce.

W tym roku odbędą się także warsztaty dla mniejszych grup do 30 wałbrzyszanek. Uczestniczki tych spotkań będą pracowały np. z mentorkami, czyli osobami, od których warto czerpać wiedzę, dobre praktyki oraz pozytywną energię. Do roli mentorów zaproszono osoby, które przez to, czym się zajmują, co przeżyły, odkryły, osiągnęły oraz jakimi wartościami kierują się w życiu, mogą stać się dla kobiet autorytetami. Warsztaty mają być dla ich uczestniczek inspiracją oraz pomocą w odkrywaniu własnego potencjału.

Organizatorki projektu chcą stworzyć przestrzeń do rozwoju, inspiracji i motywacji dla kobiet, gdzie będzie można poznać wspaniałe osoby. Podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się w ramach nowego cyklu zaprezentują się książańskiej publiczności Dorota Wellman i Marta Klepka. To duet, który opowie nam o wewnętrznej sile, którą posiadają kobiety. Podczas spotkania będziemy rozmawiać o kobietach, naszych sukcesach i problemach, radościach i smutkach, wyzwaniach i marzeniach. To wydarzenie dedykowane wszystkim kobietom, które chcą wymieniać poglądy, dzielić się doświadczeniami i wspierać.

Liczba miejsc na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 14 marca o godz. 17:00 jest ograniczona. Zapisy: info@ksiaz.walbrzych.pl tel. 74 66 43 834.

Twoja reakcja na artykuł?

9
45%
Cieszy
5
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
15%
Złości
3
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group