• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 9:52
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2298
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zapadł wyrok w sprawie wałbrzyskich bojówek

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 25 grudnia 2011, 7:33
Aktualizacja: 7:42
Autor: Sven
Fot. Sven
Tuż przed świętami w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu zapadł wyrok skazujący Kazimierza W. na grzywnę i pokrycie kosztów sądowych.

- Była to sprawa karna będącą następstwem mojego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa polegającego na groźbach karalnych i zmuszaniu do określonego zachowania, w tym przypadku powieszenia plakatu wyborczego Mirosława Lubińskiego – przypomniał Paweł Orfin.

Do zdarzenia doszło 3 listopada. Do sklepu Pawła Orfina weszli mężczyźni, którzy zażądali powieszenia w witrynie plakatu wyborczego jednego z kandydatów na prezydenta w Wałbrzychu. Z nagrania wynika, że w sposób wulgarny grozili właścicielowi sklepu. Paweł Orfin stwierdził, że był to plakat kandydata Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej, Mirosława Lubińskiego. WWS oraz sam Lubiński zaprzeczali, jakoby mieli związek ze sprawą, a posiadanie przez niego bojówek siejących terror w mieście Lubiński wykpił pokazując publicznie swoje, nieco sfatygowane już, spodnie – bojówki. WWS twierdził także, że była to prowokacja ze strony konkurencyjnego „Nowoczesnego Wałbrzycha”, popierającego Patryka Wilda.

Sąd uznał, że pochodzące z monitoringu nagranie pokazujące przebieg zdarzenia potwierdza zeznania Pawła Orfina. Sprawa mogła zakończyć się już kilka miesięcy temu, ale obrona oskarżonego zażądała ekspertyzy nagrania twierdząc, że film nie jest wiarygodny.

Oskarżony Kazimierz W. został uznany winnym popełnionego czynu. Skazany został na karę grzywny i zapłatę wszelkich kosztów sądowych. Wyrok nie jest prawomocny.

Dla przypomnienia podajemy adres, pod którym znajduje się nagranie wydarzenia: http://www.youtube.com/watch?v=V6_GzyOa6KI.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Jacek 25-12-2011 8:49
ha! więc to prawda... teraz Rosiak i Lubiński powinni przeprosić Orfina
~KKK 25-12-2011 20:32
Orfina? Wałbrzyszan! A w ogóle powinni wycofać się z wałbrzyskiej pollityki. WWS jest skończony!
~benkmen 26-12-2011 10:07
"Ten film wideo zawiera treść od partnera UMG, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich. " i ....tyle jest ze wspomnianego nagrania pod podanym przez Sz.Redakcję adresem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group